Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot Jetforce 50 TSDI-nek...

Peugeot Jetforce 50 TSDI-nek hogyan lehet tisztítani a légszűrőjét?

Figyelt kérdés
Nagyon koszos már, de nem tudom szétszedni.

2015. okt. 20. 00:52
 1/3 joco5582 ***** válasza:

Szia,

Ez aztán az űrtechnika. Esetleg tudnál írni arról mennyit fogyaszt? Milyenek a tapasztalataid vele?


A kérdésre a válasz:

A légszűrőház bontható, csavarok találhatóak rajta. Ha jól látom 2. Csavard ki és le tudod venni a fedelet. Ha valami oknál fogva ezt nem tudod a helyén megtenni, lazítsd meg a variátorház felett a légszűrőház csavarját. Egyben is levehető az egész doboz.

Itt találsz ábrát a szereléshez:

[link]


Van valami ami egy kicsit zavar, légszűrőt egy ilyen komplexitású motornál nem mernék mosni. Ugyanis a mosással változik a szűrő légáteresztő képessége, és nem biztos hogy a kényes egyensúly\beállítások engedik ez. Vegyél inkább egy újat bele. Ha papír a szűrő muszáj venni, azt mosni egyébként is tilos.

Remélem segítettem

2015. okt. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát már vagy egy éve erről a motorról álmodtam, csak drága volt a pénztárcámhoz, de a nyarat végigdolgoztam, eladtam a régi motrom, és így sikerült összeszedni a pénzt. 130 ezerért vettem, gyenge aksival. Csak nagyon rosszul jártam vele, mert hazahoztuk utánfutón, azt amikor itthon indítanám be , fogja magát és nem indul. Benzinpumpa beadobta a törölközőt, 104-ezer az új benzinpumpa, de 30 ezerért megjavították. Az enyémnek teljesítmény problémái vannak, de ha rendben lenne a motor akkor nagyon jó kis vas lenne ez :D Fogyasztása elég sok robogóhoz képest szerintem, de viszont 60-65 el megyek folyton, hidegben is sokat megyek, és szoktam a gázzal szórakozni, hogy fel-le :D hát szerintem 3.2-3.4 litert eszik így. :) De gyönyörű gép. Leszerelni múltkor leszereltem, mert elvolt csúszva picikét, pár mm-ert, és nem indult be, levettem, felraktam megigazítva, és indult. De szétszedni nemlehet. Ismerősöm azt mondta, hogy ő úgy csinálta, hogy nagyon vékony flex-el elvágta a műanyagot, kifújta kompresszorral, és összeragasztotta a végén. Nem jetforcnál, de gondolom valami hasonló motornál:D
2015. okt. 20. 13:03
 3/3 joco5582 ***** válasza:

Szia, ha sikerülne levegőszűrőt cserélni kevesebbet fogyasztana, és jobban menne. Még nem láttam olyan motort amiben a légszűrőház nem bontható.

Tudnál fényképet feltölteni több oldalról?

Nem is azért hogy megkérdőjelezzelek, csak lássak ilyet is

2015. okt. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!