Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Babetta tulajdonosok. Kaptam...

Babetta tulajdonosok. Kaptam egy motort. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet,hogy kaptam egy barátomtól aki külföldön él egy babetta 207-es segédmotor kerékpárt. A lényeg a lényeg,hogy kb egy fél óra alatt elmagyarázta mi,hogyan,de mondta,hogy

beszéljek már olyannal aki ért ezekhez a motorokhoz. Ugyanis nekem meg van a B-s jogsim,de életemben nem vezettem még motort. Csak egyszer egy elektromos robogót és ennyi. Szóval több kérdésem is lenne. Az első,hogy említette,hogy kössek rá biztosítást. Sajnos autóm nincs így nem tudom,hogy működik ez az egész meg mennyibe kerül. De van rajta biztosítás jövő év decemberig. De akkor nem tudom miért kéne kötni rá. A másik,hogy bukósisakot azt kötelező használni? Kerékpárúton közlekedhetek vagy csak az autó úton ?

Ha esetleg van valaki aki ezekre tudna válaszolni azt megköszönném.



2015. okt. 20. 08:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és még valami a benzin. Milyen kell bele? A barátom az valami fél keverék 33 meg 95ről beszélt. Nem pontosan értem.
2015. okt. 20. 08:54
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem a te műfajod. Hidd el. Ha meg is tudod mit hogyan kell csinálni, még veszélybe is sodrod magad.
2015. okt. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hát igen. mondhatnám én is, hogy inkább hagyd, de sem én, sem más nem született motorral a bölcsiben, és nem folyott benzin az ereimben..14 évesen belejöttem.

tehát: kell bukósisak. kell biztosítás..azért tanácsos, hog a nevedre átirasd, mert ha valami van, akkor te csak nézel..meg a haverod is...le kell tisztázni mindent.

az üzemanyag. abban nem szabad lazának, nagyvonalúnak lenni...a babettába a 95 ös benya, és valamilyen 2T-s olaj 1/33-as keveréke kell...

tehát: 33 deci benyához öntesz 1 deci 2T olajat..vagy ezek többszöröseit kevered...


szóval..ha a biztosítás is gond, akkor hagyd a fenébe..

ha van jogsid, akkor illene az alapokat tudni, illetve letöltöd a segédmotorra vonatkozó kreszt pdf-ben és utántanulsz..


ne közlekedj járdán, és autóúton sem, csak közúton..

2015. okt. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Régebben mikor megkaptam az első számítógépen,azt se tudtam hol kell bekapcsolni meg mi hogy merre meddig. Aztán furcsa módon megtanultam. Szóval úgy érzem minden megtanultató. De lehet,hogy csak én gondolom így.


A jogsim az friss 1 hónapja van meg,anno kresszen nem sokat tanultunk a motorokról.Ez a biztosítás dolog meg azt mondta barátom,hogy jövő márciusig ki lett fizetve,de kössek rá. Ezt nem értettem,hogy minek ha van rajta. Át írás meg már nem lehetséges mert vissza utazott oda ahol él. Csak ilyen adás vételit írtunk.

2015. okt. 20. 09:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Hat már ne is haragudj,de ha tényleg ennyire világtalan vagy,hogy rossza babettával nem tudsz mit kezdeni,akkor tenyleg hagyd is az egeszet a francba.....


Egyebkent meg azert kell ra biztositas mert tulajdonos valtas tortent.Te vagy az uj tulaj neked kell ra uj biztit kotni!Senkit nem erdekel hogy az elozo tulaj meddig fizette ki...ő majd visszakapja a maradek penzt...

2015. okt. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

A motor nem rossz,sőt kifejezetten jó állapotban van.

És miért is lennék világtalan? Azért mert nem volt még se autóm se motorom és nem tudom,hogy működnek a dolgok ?

Te úgy születtél,hogy tudsz perfektül magyarul ? Mert szerintem nem.

2015. okt. 20. 10:51
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Kerdezo,vitatkozhatnank hogy ki hogy szuletett,de a helyzet az,hogy ugyan magadrol nem sokat mondtal,de koszonjuk eleg lesz.....

"A jogsim az friss 1 hónapja van meg".....ugy latszik a figyelem nem tartozik az erossegeid koze,el sem tudom kepzelni hogy kaphattal vezetoi engedelyt,ha benned ilyen kerdesek merulnek fel:

" A másik,hogy bukósisakot azt kötelező használni? Kerékpárúton közlekedhetek vagy csak az autó úton ?"

2015. okt. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"De van rajta biztosítás jövő év decemberig. De akkor nem tudom miért kéne kötni rá. A másik,hogy bukósisakot azt kötelező használni? Kerékpárúton közlekedhetek vagy csak az autó úton ? "


A biztosítás a tulajdonos nevére kell, hogy szóljon, te nem járhatsz az ő biztosításval.

Írtok egy adásvételit, azzal bemész a kinézett biztosítóhoz és kötsz rá segédmotorkerékpár biztosítást. A korodtól meg egyebektől függ, de relatíve nem olcsó: 2-6e forint között / év. (Azért nem olcsó, mert én az 500 köbcentis nagymotorra fizetek évi 8 ezer forintot.)

Átírás nincs, mert segédmotorkerékpár, ezek semilyen hazai nyilvántartásban nem szerepelnek. Elég ha az adásvételi nálad van, a rendőr elhiszi hogy a tiéd.


Bukósisak kötelező rajta, mindig. Még akkor is, ha csak tekered és nem ketyeg a motor.


Hogy hol hogyan mehetsz vele, azt nem tudom biztosra, de utána tudsz olvasni.


Vannak akik le akarnak beszélni róla, emögött nem feltétlenül a rosszindulatot kell keresni: a legtöbb Babetta le van élve, rendszeres szereléseket kívánnak. Egy japán robogó ég és föld a Babettához képest, mind menetteljesítményében, mind megbízhatóságában. A Babetta elég gyakori, de jó minőségű és tartós alkatrészt beszerezni már tortúra hozzá. Aztán a vacak alkatrészek miatt a megbízhatósága nem fog egyenes arányban javulni a beleszerelt új cuccok árával.

Szóval ha közlekedni kell, mondjuk melóba, akkor megfontolandó. Ha csak tetszik, poénból kell, van felesleges pénzed rá, nem baj ha esetenként elkésel pont miatta, akkor vágj bele nyugodtan.

2015. okt. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Semmi extra az egész, mondom mit hogy

Írsz egy darab A4esre adásvételit, rajta an a barátod személyi száma, lakcíme, aláírása, a tied, meg a motor adatai alvázszámmal, színnel stb,

2tanú aláírása, ennyi.

Felmesz a biztositas.hura vagy valami hasonló online biztositas kotore, kivalasztod, hogy uj kotese, segédmotoros kerekparra, kerni fogja az adatokat, ertelemszeruenkitoltod, motornal az alvazszamot beirod. Én 2hete csinaltam meg egy hasznaltan vett robogora, legalabb volt 15perc az egesz, kesobb kuldenek csekket, azt befizeted es kesz vagy.

Ez a kotelezeo felelossegbiztositas vagy mi a franc, ez kell ahhoz, hoby lgalisan kozlekedj a motorral kozuton. Buko kotelezo kozteruleten, tehat ha apadnak van 1000hold buzaja, akkor ott veretheted neki fejen állva is, de mindenhol mashol kell.

Benzin, nagyjából leírták, neked kell keverni, kúton ilyet már nem kapsz. 1liter olajhoz kell kb 33-40 lizer benzin, nem kell milliliter pontosan keverni, de azért nagyjából ilyet keverj. Veszel egy kannát megtankolod a kúton xliter benzinnel és hozzászámolod, hogy mennyi olaj kell hozzá. Olajból 2T olaj kell, én castrolt ajánlok asszem valami Castrol Power valami a neve, lényeg h 2t lgyen,literje kb 2500ft, az minden korulmények kozott jo lesz bele. Az arányszámolást nm írom le, találd ki. Ha meg van, beleöntod a benzinbe, és elkezdes rázni a kannát mintha nem lenne holnap. Utána beleöntöd a motorba és mész

2015. okt. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat.
2015. okt. 20. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!