Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Patika Lada 2101-et lenne...

Patika Lada 2101-et lenne szívetek eladni?

Figyelt kérdés

Kicsit faramuci a helyzet, tippeket lehet tippeket kérnék.

A történet röviden, van egy 2101-es Ladám, amolyan szívem csücske autó. Lényegében OT vizsgára mehetne jelenlegi állapotában, minden gyári alkatrész.


Sokszor meg is néznek vele, fotózkodás is gyakran megesik, aminek örülök is, hogy ne lennék büszke rá.


Viszont nemrég történt egy érdekes eset.


Barátnőmmel voltunk épp, és parkolóban elbeszélgettünk egy idősebb házaspárral. Kiderült nekik is volt régen, máig szívesen gondol rá vissza.

Végül egészen addig kanyarodott a beszélgetés, hogy felajánlott 3 millió forintot az autóért, hogy megvenné.


Én persze köpni nyelni nem tudtam, barátnőm úgyszintén, bár a legvégén annyiban maradtunk, hogy alszunk rá párat és kaptunk egy telefonszámot, hogy ha esetleg úgy van, keressük meg őket.


Kísértésnek kellemes volt, viszont számomra pénzben nem igazán kifejezhető az értéke az autónak, de barátnőm azóta is ezen a témán kattog, én szívem szerint kidobnám a cetlit amin a szám van, én az autót szeretném megtartani, talán az OT vizsgára is rászánnám magam lassan, csak utána félek nem merném utcára se kivinni, az meg számomra sértés az autó felé nézve, hogy csak álljon szegény.


Ki mit tenne?


Illetve milyen jó indokot, érvet lehet mondani barátnőnek, hogy megértse, van mikor valami fontosabb mint a pénz. Nem mondom, hogy nem jönne jól, de akkor tudom, hogy minden nap bánnám, hogy nincs már meg.


Szóval kéne valami jó kis indok, észérv, levezetés, vagy bármi, hogy veszekedéstől mentesen meg lehessen ezt beszélni, ki hogy oldaná ezt meg?:D



2015. okt. 21. 07:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%

3 millát soha nem ért egy Lada.

Ha nem kami szerintem add el, ennyi pénzért autót is kaphatsz, meg mellé vehetsz egy hobbi Ladát hogy legyen mire költeni.

2015. okt. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Jártam hasonlóan motorkerékpárral, nekem 1,3 millió elég indok volt, már integettem is a kisteherautónak, amiben elvitték.


Ha nem valami családi ereklye és tényleg komolyan gondolja az illető az összeget, akkor nem is kérdés. Vigye csak, 500-ból veszel egyet ami közel van az eredetihez, kicsit dolgozol rajta és akkor nagyjából ugyanott vagy. A különbözetet meg zsebrevágod.


Viszont az OT: ha utcán használod rendszeresen, akkor megéri. Így hiába a jó állapot, a biztosító csak egy 110e forintos régi vacakot lát benne - neadjisten történik vele valami Gtk-ra veszik, átutalnak 80e forintot és viszlát.

Ha van minősítése és tud róla a biztosító, akkor rögtön sokkal többre értékelik és nagyobb összeget hajlandóak kifizetni, mert ugye a korhű helyreállítás drágább.

2015. okt. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem kamu, elég jól szituált párna néztek ki, meg nem is úgy mondta mint aki viccel vele.


Viszont ez az, hogy nálam van 12 éve. Jóformán nem csak mint hobbi, hanem szó szerint a hétköznapjaim része is. Amilyen állapotban van, azt mind szép lassan saját kezűleg értem el.

Tehát ez az, hogy több mint hobbi, és tudom annyi pénzből vehetnék 5 másikat, de arra nem mondhatnám már, hogy ez az az autó amit jóformán magam hoztam vissza az életbe. :S

2015. okt. 21. 08:15
 4/17 Petya183 ***** válasza:
95%

Férfi dolog: műszaki cuccok barkács auto

Női dolog: főzés mosás takarítás

Egy nő sose fogja megérteni hogy milyen egy férfi szívéhez nőtt auto. Csak egy régi kocsit lát benne. Ha nem szorulsz rá ne add el, de ha lenne mire költened akkor megéri ennyiért. Majd lesz másik kedvenced.


1#: egy teljesen gyári allapotú Lada néha megér ennyit főleg gyűjtőknek, van ennél dragabb is...mit gondolsz a 60-70 éves klasszikusok (oké pl Amerikában) miért érnek több 10 milliót, mikor annak idején egy középkeresetű család meg tudta venni? Pont ezért mert az már szinte ereklye..


Ha kitartó vagy, tartod az állapotát és mondjuk 15-20 év múlva megint megkeres valaki akkor lehet mégtöbbet fog ajánlani érte


Persze a legnagyobb bukta az lenne ha az utolsót választanád és neadjisten 10 év múlva ellopnák :D

2015. okt. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van egy. 78-as, első tulajos, 70.000-et futott, végig garázsban állt, ősztől tavaszig ki sem jött a garázsból, máskor is inkább csak hétvégéken.

Engem is többen szólítottak már le vele parkolóban, benzinkúton, hogy nem eladó-e. Ilyen 50-100eFt-okért nincs szívem eladni ha eddig ilyen jó állapotban meg lett őrizve. 3 millióért viszont egy percet nem gondolkoznék.

Kicsit én is furcsállom ezt az árat, mert a teljesen restaurált, vagy alapból szinte vadonat új példányokért se kérnek ennyit és azért hirdetgetik jó darabig, mire egy fanatikus gyűjtő ennek az árnak kb a feléért vagy még kevesebbért elviszi.

2015. okt. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
Nem kérdés, ennyiért ott helyben oda kellett volna adni. 3 millióért kapsz autót is nem csak Ladát, még egy bármilyen youngtimert is fel tudsz építeni belőle ha ügyes vagy.
2015. okt. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 3 milla szerintem nagyon erős tulzas......vagy annak az oldaláról aki ajánlotta,vagy te ferditesz!!Ot rendszámos,múzeális minősítéses,az utolsó csavarig gyári 10ezer km-et futott ladákért nem kérnek ennyit.........ha viszont tenyleg adnanak erte 3millát(ami amugy szerintem kizárt)egy percig nincs min gondolkodni!
2015. okt. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 veterán vas ***** válasza:
100%

Jó kis történet!


....lenne, ha évek óta nem hallanánk újra és újra.

Természetesen mindig más korosztálybeli illetve más márkájú autóval. :)

(pl. azt a verziót már régen hallottam, amikor egy "gyári képviselő"-vel találkozik a tulaj, aki felkínálja a legújabb típust cserébe, és az öreg járgányt elviszi a cég múzeumába)


Véleményem:

bár semmi közöm a pénztárcádhoz, de ha Te mindennapi használatra beéred egy kereklámpással, akkor nem hinném hogy 3 millió, nem mozgatja meg a fantáziádat.


Másik megközelítés:

Ha nekem valóban olyan sokat jelent az az AUTÓ, (így nagybetűvel) akkor el sem veszem azt a telefonszámos cetlit, és minél hamarabb lecserélem a barátnőmet. :)

2015. okt. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a kötődésedet, így azt mondom, hogy ne add el, hacsak nem kell nagyon a pénz valami igazán hasznos és értékálló dolgra. Ökörség lenne eladni aztán venni az árából egy másik autót (használtat), mert az veszíti az értékét és nem kötődsz hozzá érzelmileg. Ha házat építesz vagy lakást veszel akkor érdemes lehet eladni, de a lelked akkor is háborogni fog, viszont legalább nem az ablakon dobtad ki a pénzt, hanem a jövőbe fektetted. Barátnő meg ne kattogjon ezen, mert neki az autó az csak egy közlekedési eszköz, te se akarod pénzzé tenni az ő kedvenc tárgyait...
2015. okt. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ez az, hogy a kötődés erős, értékekkel is tisztában vagyok, tudom hogy hatalmas összeg érte még így is, bár a pár akitől az ajánlat jött nem úgy néztek ki, mint akiknek kenyérre kell keresni a pénzt.


A fő probléma az annyi, hogy barátnőmet miként tudnám vita és veszekedés nélkül meggyőzni, hogy nem szeretném eladni.

2015. okt. 21. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!