Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 9-10 éves használt autóból...

9-10 éves használt autóból melyiket ajánlanátok? Elsősorban városi/országúti használatra kellene.

Figyelt kérdés
Sokat olvasgattam és igazából nem tudok dönteni. Mindegyik mellett van előny és hátrány is. Az üzemanyagot szintén nem tudom eldönteni. Dízelben már ilyen öregen sok lehet a hibalehetőség, talán inkább a benzines felé hajlok.

2015. okt. 23. 08:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kördös az is hogy mennyiket mész egyszerre, ha csak 10-15 km akkor mindenképp benzines. Abban jól gondolkodsz, hogy a benzinesnél nem kell a szervizre annyit költeni, ha kell. (bár ez sem mindig van így)


Nekem mindig benzinesem volt, nemrég vettem egy 15 éves dieselt, mert úgy hozta a sors hogy napi 70km-t járok.

Eddig jó, ha 2 évig így marad, akkor ingyen volt, mert fele annyit eszik, mintha a benzinessel mentem volna.


Viszont nehéz volt olyant szereni amiben "csak" 200 ezer van és nyugger papa a tulaj, mert mind vagy tekert órás volt vagy 300+ a km.


A márka meg olyan mint a vallás. Minegyiknek vannak selejtebb modelljei, meg nagyon jók. Ha pl japán párti vagy, nek kérdezz BMW-st vagy mercist.:) De VW-st se.

2015. okt. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

" Elsősorban városi/országúti használatra kellene."


Elsősorban mindenkinek erre kell...


Japánt vegyél ha nemszeretnél szervízlakó lenni.

2015. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ford Mondeo.
2015. okt. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

....."nyugger papa a tulaj,"....


nos ez egy igazi városi legenda... tízből nyolc nyugger papának nevezett úrvezetőtől még véletlenül sem szabad autót venni..szétégett kupplung, üveghangon agyonpörgetett motor, és spórolósan ötévente cserélt motorolaj...

...de kívülről-belülről jólápolt..

2015. okt. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"nos ez egy igazi városi legenda..."


Kivéve ha nem. Ezt mondják azok akik még életükben nem vettek autót, vagy nem látnak tovább magyarisztánnál.

Német forgalmiban benne van az autó tulajdonosa, lakcíme, és születési dátuma. Elég nehéz lenne félrehazudni ha az ember 44-ben született és 2000-óta ő a tulaj.

2015. okt. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Magyroknak meg azt sem hiszem amit kérdeznek...

Minden 15 éves autóban 80 ezer van...

2015. okt. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Kördös az is hogy mennyiket mész egyszerre, ha csak 10-15 km akkor mindenképp benzines."


Városon belül nyilván napi 10km alatt. Országúton pedig max hétvégén, olyan 50-100km.


"A márka meg olyan mint a vallás. Minegyiknek vannak selejtebb modelljei, meg nagyon jók."


Pont ez érdekelne. Melyik a selejt és melyik a jó? :) Német és a japán autók között gondolkodok, de a márka és a típus még kérdéses.

2015. okt. 23. 18:30
 8/14 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyen az ízlésed? :)

Nekem az MX-5 mazda nagyon tetszett, bár csak régi volt, de az NC-ről nem hallok semmi rosszat. BMW-m volt 2 is, annak a fele nem igaz, amit híresztelnek a szervizigényről, persze ha az ember nem olyant vesz ami 600 ezerről van visszatekerve.


Pl. 10 év körül ilyen kis távara BMW 316 vagy 318-at vennék, bár az 5-önél sokkal gyengébb anyagokból készült, de az meg városban túl nagy és nem is éri be 10 alatt, míg a kicsi 8 alatt is elmegy, ha nem dugózol sokat.


Vagy VW golf 4, azokról sok jót hallani még. A mostaniak nekem nem etszenek, de a 4-est meg azelőttieket el kell ismerni. (abban az időben VW fan is voltam de mára elmúlt)


Japánban annyira nincs tapasztalatom, amit tudok hogy a susuki ki motorokkal egyszerűek mint a faék, ezért nem nagyon van hiba, az ex wagonr-jében fék, olaj gyertyacsere volt 90 ezer km-nél, mert míg nem ismertem, a szervizben átcseszték, és semmit nem csináltak meg.

A nevesebb japánoknál viszont lehet hogy drágább az aklatrész mint egy VW-hoz. (nekem az MX vetekedett a bmw-vel)

2015. okt. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Aki sokat válogat, úgyis szart kap el.
2015. okt. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2004 utáni Focus remek választás.
2015. okt. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!