Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swiftre lehet e alufeln...

Suzuki Swiftre lehet e alufelnit tenni és érdemes e?

Figyelt kérdés

1999-es Suzuki Swiftről van szó, nézegettem neten, de csak 14-es méretet találtam, az enyém 13-as, ráadásul több csavart láttam a felnin mint az én kocsimon van. Ez azt jelenti, hogy ha alufelnit veszek akkor át kell alakítani a kereket?


A 155/70-es gumit nem lehet feltenni alufelnire?


Az alufelni tényleg gyenge?

Mi a különbség a fekete és a fehér acélfelni között?


2015. okt. 23. 17:51
 1/4 dirtboy ***** válasza:

autó típus szerint keress felni és akkor olyat találsz ami rávaló,az hogy hány csavaros csak egy dolog,azonos csavar számmal sem biztos hogy jó.

van ám olyan is hogy osztókör,na meg ET szám.

2015. okt. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kocsira elsősorban olyan alufelnit lehet feltenni, aminél stimmel:

-a csavarok száma (darab),

-annak a körnek az átmérője, amin a csavarok elhelyezkednek (milliméter)

-a felni közepén lévő furat (milliméter)

-a felni úgynevezett ET száma, ami a felni felfekvő felületének és a felni középvonalának a távolsága (ez is milliméter).


Az utóbbi, az ET szám hivatalosan +/-2-vel eltérhet a gyáritól, az megengedett (a közlekedési hatóság által).

Ha ezektől a gyári méretektől eltérő felnit akarsz feltenni, akkor ahhoz már valamilyen egyéb megoldást kell bevetni, pl. úgynevezett osztókör-módosítót.


A Swiftre legegyszerűbben a gyári alufelni megy fel, de van még választék azon kívül amit rá lehet tenni.

Az alufelnik között van mindenféle minőség, a gagyitól a kiválóig.

A felnik színe (akár alu, akár acél) tetszőlegesen megváltoztatható, csak át kell festeni. A fehértől a szokásos feketéig minden lehet, ezüst, grafit, narancs, piros, esetleg hupilila is.

2015. okt. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de minek? Ez egy alsó kategóriás autó, nem az a diszkó előtt vagizós fajta.
2015. okt. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha annyira alufelni akkor keress rá gyári alufelnit amivel árulták. Az még mutatós is, de nem lesz tőle hülyegyerek feelingje a dolognak.


Alufelni amúgy nem gyengébb, csak sérülékenyebb ha úgy vesszük. Padkázásnál például elég ronda dolgokat lehet csinálni, legalbbis esztétika szempontából.

2015. okt. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!