Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kiszeretném cserélni a...

Ha kiszeretném cserélni a motort ugyanolyanra csak már 16V-re, mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Egy régi Renaul Megane 1997 1.6e motor(66kW/8 szelepes).

Tönkrement és szeretném a 1.6 de 16 szelepesre cserélni ami 17 lóerővel erősebb.

Gondolom a motor mellé a vezérlő számítógép csere(ha így hívják-e), de kell a riasztót is cserélni kulcsokkal? Mert a vezérlő gondolom blokkolja a gyújtást amíg nem kapja a kulcsból a kódot...


2015. okt. 25. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bizony kell a zárvezérlő is, mert össze van tanítva az ECU egységgel, de az újabb már nem infrás, és talán még a csatlakozói se passzolnak.

A motortérben is kell egy kicsit faragni, ha pedig közúton akarod használni, a gatyád rámegy az engedélyekre (ha megkapod).

2015. okt. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szlovákiából vagyok, nálunk már lehet cserélni és senkit nem érdekel... Nem értem miért szólna bele valaki hogy mit használok :) De tudom hogy nálatok mindenre keményebb szabályok vannak, mindig csak az embert b*sztatják...


Visszatérve, akkor meggondolandó hogy mire cseréljem...

2015. okt. 25. 12:47
 3/11 A kérdező kommentje:
Mert olcsóbb cserélni egy motort(100-150€) mint megjavíttatni egy elszakadt vezérmű után a szelepeket, vízpumpa, vezérszíj stb. Amúgy is 300000km van már rajta.
2015. okt. 25. 12:50
 4/11 anonim válasza:
Szoktad pörgetni a motort? A 16v előnye nagy fordulaton jön ki. Ha sose megy 5 ezres fordulat fölé a gép akkor semmi értelme. Nyomaték kb ugyanaz csak a 16v-nél nem kezd el olyan hamar leesni.
2015. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen szoktam. És azt mondják a 16V egy picit kevesebbet eszik, könnyebben megy, megnéztem a gyári papírjait is, az szerint is igaz és erősebb 17 lóerővel. Kíváncsi lennék rá mert 90 lovat gyengének tartottam. 117 pedig pont jó lenne szerintem
2015. okt. 25. 13:28
 6/11 anonim ***** válasza:
SZlovákia is az EU tagja. És az EU-ban nincs olyan, hogy azzal közlekedek, amivel akarok. Ha egy erre jogosult gépészmérnök megtervezi neked az átlpítést, az átépítést jóváhagyja az illetékes hatóság (nem fogja), akkor hozzáláthatsz, és az utolsó csavarig pontosan a tervek alapján megcsinálhatod. Ha nem, akkor csak építsd át, aztán veszítsd el a rendszámod a következő vizsgán. Utána lehet nézegetni otthon, vagy elvinni a bontóba. (tréleren persze, mert önerőből nem közlekedhet)
2015. okt. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"kiszeretném cserélni a motort ugyanolyanra csak már 16V-re"


Én is ki szeretném már cserélni a motort ugyanolyanra,csak az már V8 lenne,meg 32V meg stb......

2015. okt. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6. nem 1x cseréltünk motor, műszakin nem érdekelte. Direkt kérdeztük, ha ugyan olyan nemgond
2015. okt. 25. 18:52
 9/11 anonim ***** válasza:
De nem baj hogy ez nem ugyanolyan!?!?
2015. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak nem ez az autód?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__728..


Rendben, hogy szlotákiában motorkód van nyilvántartva, de ha vizsgán valaki felnyitja a motorháztetőt, akkor nem nehéz észre venni, hogy más tipusú motor van benne. A K7M703 és a K4M700 látványosan eltér.

2015. okt. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!