Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most akkor tekerhetem álló...

Most akkor tekerhetem álló helyzetben a kormányt vagy nem?

Figyelt kérdés
A kezelési könyvben nem írnak erről semmit, csak egy cikkben olvastam. De egy konyhai háziasszony akinek fogalma sincs erről, ő a tudta nélkül nyírja ki a kormányművet?
2015. okt. 25. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a szervósnál már tök mindegy. Nem globoid-csigán kerszertül réncigálod az álló kereket. Viszont a gombfejeket meg a mechanikát nyiván jobban terheli, és mint minden mechanika, jobban szereti ha nincs annyira terhelve.
2015. okt. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem érdemes koptatja a gumit a surlódás, de ha szűk a hely akkor úgyis muszáj.
2015. okt. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
sok alkatrészt nagyon megterheli ezért nem javaslom
2015. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fölöslegesen ne tekergesd, jobb az, ha az autó mozgásban van, de vannak helyzetek, amikor muszáj álló helyzetben kormányozni. Szűk helyre beparkoláskor a cél az, hogy sikerüljön a manőver, ha kell akkor álló helyzetben is tekergetve a kormányt, ellenben amikor van bőven hely, érdemes megvárni amíg mozdul az autó, s csak akkor irányba állítani.
2015. okt. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 lupara ***** válasza:
Járó motornál könnyen forgatható a szervós kormány álló halyzetben is,de ezt jobb kerülni.Szűk helyről minimális mozgás mellett,rövid előre-hátra hintákkal szabadulhatunk,tudatos kormányzással.Kimélünk minden résztvevő alkatrészt,és az időnket is.
2015. okt. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

igen, nem szabadna, de egy párhuzamos parkolásnál a muszáj nagy úr...


az viszont butaság, mikor kitolatsz egy merőleges parkolóhelyről, állóra fékezel, eltekered a kormányt a másik irányba, majd utána indulsz csak el, miközben előtted/mögötted több méternyi hely lenne finoman indulni és gurulás közben visszakormányozni, és rengeteg ember vezet így... de ezért élnek jól a szervizek, aki ostoba az megfizet érte, a kocsi megbosszulja a tudatlanságot, sajnos még nem találták föl az odafigyelést nem igénylő tönkretehetetlen autót :)


ugyanez igaz a motorolaj cserék elhalasztására, a váltóolaj cserék elhalasztására, a kormány szervo olaj abszolút ki nem cserélésre, a hidegen "túlkímélésre" vagy épp a taposásra


a konyhai háziasszony a turbós motort is marha könnyen tudja kinyírni egy tudatlanságból fakadó forrón leállítással...

2015. okt. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem! óóó, mennyiszer le lettem szúrva miatta! Meg is tanultam a leckét rendesen.


A gumikat teszi tönkre elsősorban... ha álló helyzetben forgatod a kormányt, mintha a bőrödet nyúznád a betonon...

2015. okt. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem tesz neki jót, mint ahogy a kuplung csúsztatása, ki-be nyomása sem dugóban. De ha muszáj, muszáj. Gondolom nem azzal szórakozol, hogy beülsz a garázsban a kocsiban és órákig tekergeted jobbra-balra csak heccből. Ha nem muszáj, akkor kerüld el, de ha máshogy nem lehet kijönni a szituációból, tudsz mást tenni? Néha napján ez az 1-2 másodperces megterhelés nem hiszem, hogy számottevő.
2015. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TheCruve ***** válasza:
100%

Egyszerű!

csupasz fenékkel ülj le az útra, kapj az öledbe 2 zsák cementet és utána próbálj meg elfordulni valamerre...


Egy idő után beáll a derekad... és nem lesz bőr a fenekeden...


Ez történik az autóval is...

2015. okt. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!