Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lemezfelni festése?

Lemezfelni festése?

Figyelt kérdés
lemezfelnit mivel szokás lefesteni?kicsit már látszik a rozsda is rajt,rozsdát le kellene csiszol és valami sprayvel lefújni?Vagy elég lenne csak sprayvel lefújni,ráfújni a rozsdára?
2015. okt. 26. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Rá lehet fújni nyugodtan a rozsdára, de ne csodálkozz, ha két hét múlva lepereg az egész.

A lemezfelni festése technológiáját tekintve megegyezik a karosszéria fényezésével. Először amennyire lehet, eltávolítod az előző bevonatot és a rozsdát, utána alapozótól kezdve építed fel a rétegeket. Mindezt értelemszerűen leszerelt gumival, kiszerelt szeleppel, kívül-belül festve, hogy értelme is legyen a dolognak, ne csak eltakard a rozsdásodást.

De van egy elterjedt Mekkmester-módszer is: fennhagyod a gumit, kicsit meghúzgálod drótkefével, rátaknyolsz valami rozsdaoldót, azt' lefújod a legolcsóbb szóróflakonos akrillal. Pár napig talán még szép is lesz, de sokáig nem fog tartani a csillogás.

2015. okt. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem már az elég,ha 1 telet kibírnak szép feketén :) akkor jövő évben is megismételném másnem a folyamatot újra.egy flakon spray vajon elég 4 felnire?
2015. okt. 26. 19:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem 2 nagy flakonnal számolj. Plusz alapozó, és csiszold le rendesen. Én gyerekként a 80-as években spray-vel tanultam meg fújni, majd később rendesen is. De amíg nem volt más, addig a sprayvel egész tartós dolgokat sikerült összehozni, de rendesen le kell csiszolni, tisztítani, szilikonmentesíteni. (ha pl valaki szilikonna fújkodja a gumit, a szilikonmaradványokról simán le fog futni már fújáskor, az valami gusztustalan)
2015. okt. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Eladasra kell, vagy magadnak...? Mert elobbi esetben jon a taknyolos modszer, utobbi esetben meg csinald meg rendesen, lecsiszolva, normalisan lefestve.
2015. okt. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mivel érdemes lecsiszolni? Csiszolópapírra gondoltam,de azt nem tudnám,hogy mekkorával.
2015. okt. 26. 21:08
 6/6 anonim ***** válasza:

A felni úgyis durva felület és gondolom matt fekete lenne?

Ha ien ,akkor vizesen 400-as.


Egyébként normál fényzezésnél lecsiszolják 60-80 körülivel csontra, majd 120, majd 220. Erre 2 réteg töltő alapozó, azt kicsit megspriccelni valami eltérő színű spray-vel, és addig csiszolni vizes 600-assal (de metál meg gyöngyház szineknél akár 1000 ig is mehet) amíg a pöttök eltűnnek. Aztán szilikonlemosó, észterhigítóval áttörölni, mézeskendővel áttörölni. Aztál lehet fújni.


A simson időszakban volt amit említettem, akkoriban szépen vizes 400-assal becsiszoltam, és jött a neolux. Akkori viszonylatban nem volt rossz, felninek még ok lehet, főleg mint említettem, ha matt szín.

2015. okt. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!