Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapesten, a II. kerületben...

Budapesten, a II. kerületben vannak kamerák, amik alapján büntetik az autósokat?

Figyelt kérdés

Csak két éves a jogosítványom, és most kezdtem el Budapesten vezetni.

Nagy kihívás ez nekem, kicsit határozatlan is vagyok, bár ezt próbálom nem "kimutatni", tehát igyekszem nem feltartani a forgalmat.

Viszont ebből adódóan csak ma két szabálytalanságot is elkövettem.

Egyszer a Török utcából a Margit utcába kanyarodtam fel,de nem az első és szabályos lehetőségnél, hanem a másodiknál (utólag vettem észre,hogy kötelező haladási irány van)

Másodszor pedig a Keleti Károly utcánál fordultam meg szabálytalanul, buszsávon és zárón keresztül. (kopott volt, egy pillanatra azt hittem,hogy szaggatott, de addigra már ráfordultam,aztán jobbnak láttam befejezni a manővert.)

Rendőr egyszer sem látott, de ha vannak kamerák,végem van mint a botnak.

Csak kérdés,hogy vannak?


Ha vannak is, lehet tudni,hogy mely utcákban?


2015. okt. 27. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Van. :(
2015. okt. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vannak, de nem árulom el hol.


Tessék ésszel vezetni. És ne a kamerától félj. Akkor lesz igazán véged, ha elütsz valakit a figyelmetlenséged miatt.

2015. okt. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mintha szándékosan csinálnám, de komolyan...

Nem beszélve ,hogy 120-al haladok a belvárosban és úgy veszem a kanyarokat...persze, 50-el, de akár 20-30-al is okozhatok komoly sérülést, de majd ha ott tartok,hogy nem veszek észre egy embert akkor nem fogok volán mögé ülni.

Irreális és bosszantó,hogy egyesek mindig ilyen szélsőséges dolgokkal állnak elő...értem én,hogy megtörténhet, nem állítom,hogy nem üthetek el senkit egy szabálytalansággal egybekötve, de végül is egy IFA is rám borulhat menet közben.Kerüljem az Ifákat?

2015. okt. 27. 12:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de ha nem veszed észre a kötelező haladási irány táblát és befordulsz valahova, ahol nem számítanak rád, akkor simán eléd léphet egy gyalogos.


Azt meg inkább nem kommentálom, hogy "véletlenül" visszafordulsz buszsávon és záróvonalon keresztül. Erre nem mentség az, hogy most jársz először Budapesten.


Mi lesz a következő? Véletlenül nem állsz meg a STOP táblánál, mert későn veszed észre és inkább már nem akarsz fékezni? Áthajtasz a piroson, mert úgy esett a lámpára a nap fénye, hoyg nem voltál benne biztos, milyen színű?


Eszem faxom megáll, komolyan.

2015. okt. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hurr-durr, kövezzük meg, mi az hogy nem vagy tökéletes ember! Eszem faxom megáll.
2015. okt. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mondanám,hogy igazad van, de az a baj,hogy látom,hogy csak kötekedni vagy itt.

Nem tudom hova valósi vagy, de egy 2 éves jogosítvánnyal eleve nem lehetek túl tapasztalt, és Pest egy külön kategória.

Mindjárt jön,hogy akkor ne vezessek Pesten ,meg vegyek pótórákat. (egyszer csak meg kell tanulnom itt közlekedni, ha nem próbálkozok,nem fog menni)

Na meg úgy beszélsz, mintha én lennék itt az egyetlen olyan ember, aki nem tud Budapesten közlekedni.Milyen király is lenne...nem percről-perce halmozom a hibákat, de benne van, és a következő alkalommal is benne lesz.Sőt, valószínűleg még akkor hibázni fogok, amikor már 10 éve járom Pest utcáit.


Úgy állsz a kérdéshez mintha minden fejben dőlne el, és talán azt gondolod,hogyha jól megmondanák minden embernek,hogy figyelni kell akkor nem lesz soha többé baleset az országban?...ez egy elég egyszerű logika, szerintem nem célravezető ezt követni.

2015. okt. 27. 13:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Rossz a gondolatmeneted.


Attól hogy sok barom van nem kell neked is annak lenni. Mások szabályszegése nem ment fel téged.


Mellesleg 35 évig éltem Budán, bár ennek szvsz semmi köze a kérdéshez.


Egyébként emlékeim szerint a zàróvonal és a kötelező haladási irány vidéken is ugyanúgy működik mint Pesten.

2015. okt. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na, erről van szó.

35 év után, számomra is felfoghatatlan lenne,hogy valakinek miért nehéz ott közlekednie.

Nekem a vidéki lakóhelyemen természetes, ismerek minden utcát,kereszteződés, jobb kezest, kamerát, stb...

Ha Budapestre születek, a belvárosba, nem lenne gondom.

Meg azért vidéken nincs annyi korlátozás,hogy jobbra-balra nem kanyarodhatsz, és a forgalom is kisebb, van ideje gondolkozni is az embernek.

Ezen kívül nem jár 6 féle busz,villamos,motoros,biciklis.Kevesebb dologra kell figyelni...és ez a lényeg.Minél többfelé figyel az ember, annál nagyobb eséllyel néz el valamit.Kivéve ha ott az a rutin, amit egy budapesti lakos a kezdetektől fogva kitanulhat.

2015. okt. 27. 16:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy. Attól, hogy valaki Budapesten születik, nem tud automatikusan közlekedni.


Különben is: azt mondod, két éve van jogsid. Ha az alatt a két év alatt nem a fiókban pihent, hanem vezettél is, akkor kéne már lennie akkora tapasztalatodnak, hogy meg tudsz oldani egy ilyen egyszerű feladatot.


Gondolkodj: azt mondod, több a jármű, nagyobb a forgalom. Ha ilyen nagy forgalomban csinálsz valami váratlant, szabálytalant, amire a többiek nemszámítanak, mekkora eséllyel okozol balesetet?


Ezen gondolkozz el, ne kifogásokat keress. Ha jogosítványod van, akkor elvileg ismered a kreszt, be is kell tartanod. Nem mentség az, hogy nem vetted észre a záróvonalat.

2015. okt. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi lehet a baj, és hogy mit nem értesz, de valamit nagyon nem az fix.

Úgy állítod be mintha én szándékosan sérteném a KRESZ-t.

Ha valaki hibázik, az nem szándékos, ha szándékos lenne,akkor annak a következménye nem baleset, hanem mondjuk gyilkossági kísérlet.

De szerintem 10-ből 10 balesetokozó, az azt mondaná,hogy nem szándékosan vétett, és a háta közepére nem kívánja a következményeket...


Mindennek a lényege, hogy nem tudatos.Ezt nem érted szerintem.

2015. okt. 27. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!