Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata töltővel feltölthetem...

Automata töltővel feltölthetem a gondozásmentes akksimat? Vagy szétrobbantja? Motrio akksi,3 éves. És hány órán át töltsem?

Figyelt kérdés
2015. okt. 30. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
ha valóban automata a töltőd(mint nekem) akkor csak ráakasztod, és addig tölti, amíg szükséges...nem robban szét.
2015. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az automata töltőben - ha tényleg automata és nem "teszkógazdaságos", amiről azt sem lehet tudni, mit csinál - épp az a jó, hogy nem kell vele foglalkozni, áramszabályzót tekergetni. Ráteszed, azt' tölti. Ha tényleg jóféle a töltő, akkor tudja, mikor töltötte fel az akkut, ekkor csepptöltésre kapcsol. Vagyis akár hosszú távon is rajta maradhat, mert a szükséges kis mértékű töltés-kisütési ciklusokat eljátssza vele. Ráadásul az automata töltők általában finoman tudják szabályozni a töltőáramot, amit szeretnek a gondozásmentes akkuk. A régi fajta, kézzel állítható töltőknél bizony előfordult olyan, hogy elfelejtettem időben lejjebb tekerni az áramerősséget, aztán a szellőző nélküli gondozásmentes akku kicsit felfúvódott. A hagyományos ólomakkuknál ez kevésbé jellemző, ott a szellőző elég sok gőzt tud elvezetni, illetve ki lehet venni a cellazáró dugókat, akkor pedig biztos, hogy elfér a keletkező gőz és gáz.
2015. okt. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2015. okt. 31. 06:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyugodtan töltheted automatával persze ne az olcsó vacakra kapcsold rá valóban, mert ismerősöm járt már így hogy a gondozásmentes akkuját egy olcsó vacak automata töltőre tette rá, bár igaz nem durrant szét, de fel volt púposodva az akkuja és persze a töltéssel sem ért sokat mert elég hamar kinyírta a 2,5 éves akkuját kb pár napig bírta használni végül az egészet el is dobhatta utána.


Egyébként 8-12 óra töltés elég neki arra hogy az autó beinduljon utána ha nem 5 perces őtra mész hanem legalább 20-30 percre akkor szépen feltölti a generátor és a fogyasztók is mennek menet közben, a lényeg az hogy amint berakod egyből indítsd be az autódat és járasd 10 percig hogy utána is beinduljon, de ha van időd akkor jobb ha 16-18 órát a töltőn hagyod, ha megfelelő a töltési szint az automata úgy is lekapcsolja de ha nem kapcsolja le akkor is leszedheted ha nagyon kell az akku.

2015. okt. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!