Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az igaz hogy a szintetikus 2t...

Az igaz hogy a szintetikus 2t olajtól könyeben besülhet a motor mit az ásványi 2t-töl?

Figyelt kérdés
2015. nov. 1. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem
2015. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nem
2015. nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, dehogy igaz!
2015. nov. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos igaz. Bejáratáshoz nem ajánlott a szintetikus olaj, vagy ha már azzal történik a járatás akkor jóval tovább kell járatni. A szintetikus annyira jól ken, hogy nagyon nehezen kopik be a dugó, gyűrű hengerfal, na most ha még a tényleges bejáratás vége előtt kezdjük keményen hajtani a motort akkor bizony meg fog szorulni a dugó. Én is így jártam, pedig nem is full szintetikus volt benne csak fél.
2015. nov. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg fordítva.
2015. nov. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 lupara ***** válasza:
Tavaly kapott új dugattyút Stihl fűrészem,full szintetikus(zöld)szinű olajjal járattam be.Könnyebb munkákat választva,sürübben letéve,járattam be.Öt vagy tiz-liter elhasználása után teljes mértékben terhelhető volt,"észrevétlenül"teljesértékű lett.Már a felújitás előtt is szintetikus keveréket kapott,jól tűrte az erős igénybevételt.Inkább arra kell vigyázni,ha ásványi(piros)olajjal kezdünk,maradjunk is annál,felújitásig.Menetközben váltva a szintetikus olaj letisztitja a kormot a henger falára,az mindent felcsikoz.Egyébként ökölszabály,hogy gépkönyv szerinti olajat használjunk,az én esetemben mindegyik engedélyezett,csak a váltásokra kell figyelni.
2015. nov. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És ásványiról félszintetikusra lehet váltani?
2015. nov. 2. 20:35
 8/9 lupara ***** válasza:
Ahogy irtam itt a korom leválása okoz kárt eltérő technológiájú olajoknál,félszintetikusnál ez a hatás kisebb lehet.Ha eddig ásványival jártál,most ne válts,majd felújitás után rész vagy full szintetikusra,gépkönyv ajánlása szerint.Stihl szaküzlet szerelőivel újitattam gépemet,olajhasználattal kapcsolatos eljárást tőlük tudom.
2015. nov. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a gépkönyvtől eltérni lehet magasabb kategóriájú felé.a fullosok jobban tapadnak a kenendő alkatrészekhez magasabb fordulaton . nagyobb a teljesítmény bírása hasonló kategóriájú ásványival szemben.a 8-as jól mondja.a 4-esnél meg vszínű a szerelési hiba,vagy vmi gagyi, hamis,alacsony kategóriájú olaj
2015. dec. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!