Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes- e tankolni prémium...

Érdemes- e tankolni prémium bezint hosszú útra?

Figyelt kérdés
Észre lehet-e venni valamit???
2015. nov. 1. 20:20
1 2
 1/18 mennikéne ***** válasza:
régen észrelehetett manapság szerintem ugyanaz mindkettő. inkább vegyél adalékanyagot a benzinhez.
2015. nov. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy különbséget fogsz érezni.
2015. nov. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Tomcatters ***** válasza:
Érdemes szerintem, de nem a teljesitmény miatt.. van két autóm .. egyikbe omv maxmotion 100 tankolok vagy nitro+100 masikba mezei 95 .. amelyikbe a 100 tankolom ... eg es fold a kulonbseg olajcserekor a faradt olaj színe .. amibe 100 tankolok a nivo palcan a rongyra tett olaj szinte etolaj szinű , masikon sokkal sotetebb kávé színű
2015. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én például azt vettem észre, hogy sokkal könnyebben indul a drágább benzinnel az autó (a simával is indul könnyen, de a drágábbikkal érezhetően könnyebben indul). Hideg motornál nem olyan hajlamos a lefulladásra sem. Ja és a fogyasztás kisebb lesz pár decivel.
2015. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én évente 1 alkalommal tankoltam a még benzines autómba minőségibb drágább benzint, azzal érezhetően észre lehetett venni a különbséget a sima mezei Molnál vásárolt benzinnél jóval többet ért, az autó jobban is ment tőle, a hangján is azért észre lehetett venni hogy lágyabb és persze pár km- megtétele tankolás után már igen csak észrevehető volt, hogy az autó jobban megy tőle.


Már lassan 1 éve dízel autóm van ebbe még nem vásároltam semmilyen minőségibb gázolajat mivel az idei év elején történt kemény mínuszokban nem álltam a szabadban fél óránál hosszabb ideig az autóval, meg akkor az autóm mindig a garázsban volt ahol 15 foknál hidegebb sosem volt, és emiatt akkor nem láttam indokoltnak hogy minőségibb gázolajat tankoljak bele ami kimondottan a hideg időkre van meg ugye finomított meg olvasva azt is hogy jobban megy tőle az autó. Egy ismerősöm az OMV minőségi benzineket és gázolajat is dicséri, de a barátnőm mindig Eni (Agip) kutaknál tankol sima mezei 95 ös benzint ami mégis jobb mint a Molnál ezt én is észrevettem.

2015. nov. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Gondolkodtam már én is ezen a premium tankoláson, de sose egyertelmuek a valaszok. Itt is valaki azt irja h jobban megy tőle az autó a másik szerint meg nem megy tőle jobban , akkor most mi az igazság ?
2015. nov. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az igazság, hogy autófüggő.

Az "alacsony" sűrítési arányú szívó benzinmotoroknál 95 az előírás (Európában), de elmennek a 91-92-es amcsi,ausztrál stb benzinnel is.

Azok a szívó motorok ahol magasabb a sűrítési arány és előírás a magasabb oktánszámú ( 98-100) üzemanyag nem nagyon szeretik az alacsonyabb oktánszámú üzemanyagot ( kopogás stb).


Nálunk a prémium benzinek általában 100-as oktánszámúak, ezeket boríthatod egyszerű motorokba önmagában az alap üzemanyag minősége miatt változást nem fogsz észlelni. Az meg már extra, hogy a prémium üzemanyagokban van ilyen-olyan adalék. Van amelyik autónál lesz érezhető hatása, van amelyiknél nem lesz.

Ha egy véres nyakú széttaposott 1,3-as Swiftet OMV MaxxMotionnal fogsz hajtani, attól még az nem fog jobban menni, nem fogja kevésbé enni az olajat stb.. :D


Önmagában a magasabb oktánszám és az adalékok miatt ÁLTALÁNOSAN nem lesz akkora különbség, mint a dízelek esetében a pancsolt / normál / prémium üzemanyagok között. Ez utóbbiaknál van érezhető és mérhető különbség az üzemanyagok minősége között.

2015. nov. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

[link]


akkor érdemes, ha olyan autód van, amiben adaptív az ecu, és képes gyújtástérképet váltani amikor magasabb oktánszámú üzemanyagot tankolsz, ha nem, akkor semmi különbség nem lesz... általában sportautókban van ilyen, pl lancer evo

2015. nov. 2. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nem az oktánszám miatt szereti a legtöbb autó jobban a drágább benzint, hanem az adalékok miatt.
2015. nov. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Tomcatters ***** válasza:
100%
Akkor is érdemes ha nincs adaptív ecu-d ne csak a teljesitmeny növekedest nézzük már ! Tisztan tartja, illetve tisztitja a motrot, en konkretan ezert tankolom a100 ast engem pl a teljesitmenynovekedes hidegen hagy, eleg nekem ez a kb160 le :)
2015. nov. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!