Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott egy Bmw e36 316i....

Milán444 kérdése:

Adott egy Bmw e36 316i. Szeretnék bele egy nagyobb motort,320i re gondoltam. Mivel járna az átszerelés, mit kellene még cserélni az autóban?

Figyelt kérdés

2015. nov. 2. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Át lehet építeni, de lepapírozni borzalmas lenne. Olcsóbban kijössz, ha eladod és veszel egy 320i-t vagy amit akarsz. Annyi E36-ot hoznak be, hogy Dunát lehet velük rekeszteni.


Amúgy nem nagy show a csere, teljes elektronika, váltó, motor, difi, kardán és kész.

2015. nov. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ.
2015. nov. 2. 22:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy látom, te sem véletlenül vettél bmw-t.. A komplett hajtásláncot (kuplung,váltó,diffrenciálmű,kardán,féltengelyek) ki kellene cserélni, hiszen nem erre a teljesítményre lettek tervezve,hanem kisebbre, és előbb utóbb úgyis megdöglene sorban mindegyik.
2015. nov. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mért olyan nagy sláger ez a motorcsere, mikor az esetek 90%-ban drágábban jönne ki mint egy másik autó vásárlása és mellé még macerásabb is.
2015. nov. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 veterán vas ***** válasza:
79%

#4!

Kicsit pontatlanul fogalmaztál.

Valójában nem is annyira felkapott dolog ez a BMW motor-csere, inkább csak sokan álmodoznak róla. Parkolós-benzinkutas beszélgetésekben napi téma a srácok között, de érdekes módon, élőben még egy ilyen autóval sem találkoztam. ;)

2015. nov. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én már pl cseréltem és swarzban át is lett papirozva :D
2015. nov. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Egy motorcsere még nem feltétlen a világ.

Hogy a hajtáslánc többi része fogja-e bírni, ezt csak egy E36 guru tudja megmondani. Általában azért ezek a szerkezeti elemek sokkal többet bírnak, mint amilyen motor mellé rakták. Az sem elképzelhetetlen, hogy bizonyos elemek még a 328cal is azonosak.

Elvileg a difit sem biztos, hogy cserélni kell. Kisházas mind2 úgy emlékszem. Az áttétel valószínű nem jó, de attól még bírhatja.


Inkább a papírozás az idegtépő.

Ha nagyon ráérsz, bírja a pénztárcád és mindenképpen ragaszkodsz a kasznidhoz, csak akkor vágj bele.

Egyébként egyértelműen komplett autócsere.

De nagyon meg kell nézni melyiket veszed, a piacon lévők jó része lerúgott f0staliga.

2015. nov. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!