Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell Merőleges parkolás...

Hogyan kell Merőleges parkolást Jobbra előre végrehajtani?

Figyelt kérdés

ahol át kell indexelni a baloldali sávba majd be a parkolóhelyre

mik a támpontok amihez igazodjak?



2015. nov. 7. 01:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Írnám, hogy úgy ahogy az oktatód tanította, mert van rá több módszer.

Amikor én tanultam, soha nem mentünk át a szemközti sávba, csak a felezővonalhoz közelítést kérte az oktatóm.

Előre parkoláskor támpont a tükör volt, illetve a parkolóhely szélét jelző vonal, vagy a szomszéd autó széle.

További támpont volt a beálláshoz az én autóm jobb első "sarka" , a parkolóhelyen túl álló autó "sarka" majd a közepe.

Nem is tudom igazán leírni, a lényeg az, ha elég messziről lehet ráfordulni a parkolóhelyre, s megfelelő időben betekerni a kormányt, igazítás nélkül be lehet állni jobbra előre is. Olyan esetekben, amikor szűk volt a hely, az említett "fészkelődéssel". A vonal előtt, vagy ha áll ott autó, annak a parkolóhely előtti szélét elérve a kormány beteker, majd a parkolóhelyen túl álló autó közelebbi sarkához közelít az én autóm jobb "sarka" (irányjelzők, lámpák környéke)... természetesen nem neki megyünk a másik autónak, kormány balra igazít, lépésben haladunk előre, s ha még mindig kell igazítani, a másik autó közepe felé kúszunk (kormány jobbra), majd balra igazítás után meglepő módon egyenesben, merőlegesen állt az autó.

Youtube-n lehet nézni videókat különböző parkolási módokról, szinte ahány, annyi féleképpen magyarázzák az oktatók, keres egy olyat, ami hasonlít a tanultakhoz, vagy szimpatikus neked

2015. nov. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm ^^ találtam is.
2015. nov. 7. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!