Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sziszeg a motor, mi baja lehet?

Sziszeg a motor, mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Van 1 Alfa Romeo 166 3.0-ám 2001-es évjárat és, ha felpörgetem olyan 5-6 e. környékére majd leveszem a gázról a lábamat akkor sziszeg mintha turbó lenne benne. Turbo tuti, hogy nincs benne, valami megoldás? (nem zavaró csak mégis, szerintem nem egészséges)

2015. nov. 9. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom ilyen messziről, mi sziszeghet még benne, de ha szerencséd van, akkor csak az úgnevezett szívózajt hallod. Ahogy a levegő áramlik be a motorba, annak részeibe, zajt kelthet.

(Ha a szívórendszer fals levegőt szív be, akkor kimondottan hangos is lehet. A gázról levett lábról azt gondolom, a fojtószelep és a hengerfej között kellene a "rést" keresni.)

Remélem hasznos volt.

2015. nov. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó hallani mert mégis jó hangja a kocsinak számomra ez még hangulat fokozó is, hogy elképzelhetem a turbót a kocsiba. De köszönöm a választ! Várnám a további gondolatokat is!
2015. nov. 9. 23:26
 3/7 Tomcatters ***** válasza:

Vigyázat.. lehet a Baratok köztből a Timike ujra akcioba lepett, es ujfent kigyót tett az autóba ..

Viccet félretéve ezt az irományt ajanlom figyelmedbe .. igaz ez agy hondarol szól,de lényegében ugyan az a kérdés itt is


[link]

2015. nov. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elolvastam. Azt kihagytam tény az én "irományomból", hogy a kocsi ez előtt 1 2.5-tös motor volt manuális váltóval majd az megadta magát (410e. Km volt benne és már nagyon a végét járta) majd kintről Olaszországból lett hozatva bele a mostani és 1 automata váltó hozzá. Ez nem kis pénz volt de olcsóbban kihoztam mint 1 új hasonló autóval. (ebbe ne térjünk bele biztos van ennél jobb stb. de elődjével megvoltam elégedve, nem akartam váltani) Ami most van benne motor eddig 98 km-et futott amit én nem tartok soknak. Kipufogós trükköt egyből próbáltam de avval nincs gond. Próbáltam nagyjából belőni, hogy mi sziszeghet de elég hangos maga a motor és ez kudarca fulladt. Tehát, kb. 2 hónapja lett ez az átalakítás és ahogy említettem nem kis pénz volt, nem szeretnék megint a szerelőnél lenni ezért próbálom itthon megoldani egyik kedves barátommal aki autószerelőnek tanult csak a végére zsákutcába jutottunk.
2015. nov. 9. 23:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Jól működik egyébként a motor? Ha igen, akkor ne piszkáld.
2015. nov. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1.válaszoló vagyok. Én nem kecsegtettelek turbóval, hisz azt írtad, nincs benne. Kitartok a válaszom mellett, mert a cikk nem erről szól. Ott leírják, hogy gázadásra jelentkezik. Nálad meg ugye gázelvételre. Nagy különbség, kedves 3.válaszoló.
2015. nov. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Közbe megoldódott, kipufogó csonk volt a ludas!
2015. nov. 30. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!