Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra g 1.4 vagy 1.2-nek...

Opel Astra g 1.4 vagy 1.2-nek mennyi a fogyasztása?

Figyelt kérdés
1999-2000 évjáratra gondolok.

2015. nov. 10. 17:04
 1/2 A kérdező kommentje:
Mennyiért lehet már elfogadható állapotút találni?
2015. nov. 10. 17:05
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha G Astra akkor vagy 1.4 benzines vagy 1.7 diesel de abból is szigorúan Isuzu motorost javaslok! Az 1.7 Isuzunak 5-6 liter az átlagos fogyasztása városon belül, sajátomon 1 éve ellenőrzöm ezt és valós adat tényleg jó, hidegbe -20 fokba is könnyen indul, igaz picit elő kell melegíteni indulás előtt de nincs vele baj.


Ha 1.4 benzinest akarsz annak kb 6-6,5 liter a fogyasztása, havernak van ilyen autója már 5 éve és ő ezeket tapasztalta. Ha klímásat veszel és használod is a klímát akkor kb 1 literrel több ami ne vészes. Én nekem is van klímám igaz én nagyon ritkán használom havonta egyszer persze bekapcsolom mert az nem árt meg neki kb 5-10 percre. Nyáron is akkor üzemelem amikor az autó órák hosszát áll a tűző napon és picit lehűtőm de akkor én nem nagyon vettem észre hogy olyan sokkal többet enne.


Az 1.2 esnek sem alacsonyabb a fogyasztása mert lassan gyorsul és több üzemanyagot éget, motorilag sem dicsérik, nem a legtartósabb sajnos, én személy szerint ezt nem venném meg. Itt nem csak a fogyasztást figyeld ha spórolni akarsz hanem a karbantartásokat is, mert én hallottam az 1.2 esekről hogy sokan hordják szervizekbe ahol mindig a motorral kapcsolatba találnak vele valami bajt. Az én 1.7 esemnek sosem volt motor baja pedig mentek már vele 200 ezer km-t megbízható ismerőstől vettem az autómat, nekem se volt vele eddig bajom. A fogyasztása gazdaságos szinte alig veszem észre, a régi F astrám ami 1.6 os volt az is tudott menni de az sajnos nagyon ette a benzint 8 liternél is több volt az átlagfogyasztás igaz azt sem hordtam gyakran szervizbe mert bajom nem volt vele, csak már öreg autó volt mert majdnem a legelső F astra volt és bizony már egyre jobban kezdett fáradni az autó.

2015. nov. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!