Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha Amerikából valaki behoz...

Ha Amerikából valaki behoz egy kocsit, azt az autót meg lehet tankolni Európában?

Figyelt kérdés
Furcsa lehet a kérdés tudom,de az amerikai benzinkutaknak furcsa pisztolyuk van. Vagy csak én látom így? Ettől bemegy a kocsi tankjába? És lenne még egy kérdés: Az itteni benzin jó ezekbe az autókba?

2015. nov. 16. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A benzinnel nincs gond. Itt, Európában RON oktánszámot használunk, az Egyesült Államokban pedig AKI-t. A különbség annyi, hogy ugyanazon üzemanyag AKI oktánszáma általában 6-7-tel alacsonyabb, mint a RON, vagyis az itteni 95 RON-os benzin ott 89-90 AKI-nek felel meg.

A töltőfejeket pontosan nem ismerem, de nem lehet köztük nagy különbség, mert láttam már amerikai autót benzinkúton tankolni. Igaz, az még katalizátor nélküli volt, nagy töltőcsonkkal, abba meg sok minden belefér.

2015. nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszod. Most még eszembe jutott egy kérdés: tehát akkor elvileg a 100-as oktánszámú benzin is jó bele? van valami különbség a 95 és 100 között? (a teljesítményen meg az áron kívűl?
2015. nov. 16. 10:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tuti lehet tankolni itt is, mert egyik ismerősöm régen azzal bizniszelt, hogy Amcsiból hozta be a használt autókat...
2015. nov. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen olvastam ilyenről de miután behozzák az eu-ba át kell esni a kocsinak pár átalakításon.
2015. nov. 16. 11:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gond a tankolással, passzol az európai pisztoly az amerikai autókba is. Az átalakítások egyébre vonatkoznak, mint például lámpa.
2015. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen a lámpákról tudtam meg a többiről csak ebben nem voltam biztos. Köszönöm a választ.
2015. nov. 16. 13:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Jol irjak fentebb, az atalakitas nem a benzintankra vonatkozik.


Az amcsi autoknak ugyanolyan jo az europai uzemanyag mint a nemet autoknak az amcsi benzin. Gondolod atalakitjak a sokmillio mercit meg bomost az amcsi piacra?


Unokatesomnak anno volt egy oreg Cadije meg egy Buick. A Buick-ot siman megtankoltam a Mol-nal, igaz hogy a szivem megallt mikor meglattam mennyi, de a tankolassal nincs gond amerikai autokat illetoen.


Ha uj autorol van szo (2010 vagy frissebb) akkor ugyis utana nezel, hogy melyik jo bele, de elrontani nem fogod, ha kisebb oktanszamut teszel bele mint amit a konyv ir, csak legfeljebb nem fog ugy menni.

2015. nov. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. nov. 16. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!