Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Némelyik autónál 14"-tól...

Tom0919 kérdése:

Némelyik autónál 14"-tól 17"-ig lehet kerekeket feltenni, azt nem értem, a sebesség és a megtett út visszajelzésére, hogy nincs befolyása?

Figyelt kérdés
2015. nov. 17. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Abroncs kulso atmero azonos. Nagyobb felni de Kiss bb abroncs magassag.
2015. nov. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
A felni nagyobb, a gumi alacsonyabb, így a kerület (kb) változatlan (úgy kell méretet nézni, hogy lehetőleg 2% alatt legyen).
2015. nov. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Némi különbség azért van.

Legalábbis, én azt tapasztaltam, hogy ha kisebb kerék van a kocsin, akkor ezek az automata sebességmérők (amik kiírják, hogy lassíts) kb. 9-10 %-kal mérnek többet, mint amit a kocsi mutat. Nagyobb kerekek esetén 5 % alatti ez az eltérés.

Eddig vagy 6 autóval próbáltam, különböző sebességekkel, persze lehet, hogy ezek pont véletlenül alakultak így.

2015. nov. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3-as,ez nem tudom nálad hogy jön össze,hogy kisebb kerékkel többet mutat az útszéli sebessegmérő 10%-al mint amit az óra?!?

Ha kisebb egy kerék átmérője(ezáltal a kerülete is)akkor ahhoz hogy ugyanannyi utat tegyen meg mint egy nagyobb,gyorsabban kell forognia!!Éppen ezért ilyen esetekben a km mutató mutat többet mint amennyivel a valóságban mész!Tehát az fog többet mutatni mint az út széli mérő!

2015. nov. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, elírtam, bocsi, ezt teszi az éjszakai műszak...

Tényleg azt szerettem volna írni, hogy a kocsi órája mutat többet, mint az útszéli mérőszerkezet.

2015. nov. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Beviz Elek ***** válasza:

Ha csak össze-vissza rakosgatod, akkor csalni fog, de rengeteg kalkulátor van a neten amivel kiszámítható a váltóméret, így ha helyes méretű gumit teszel fel, akkor nem csal (annyit).

Sok esetben nem tudsz milliméterre azonos méretűt felrakni, de lehet törekedni a legkisebb eltérésre. Az, hogy azonos tempónál 100at vagy 102-t mutat, igazából elhanyagolható, többet csalnak gyárilag beállítva.

2015. nov. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
#3: valószinűleg nem váltóméreteket használtál a különböző méretű felniken, ettől jöhet össze ekkora különbség.
2015. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A többségnél konkrétan tudom, hogy az a méret, amivel a márkakereskedő eladta anno.
2015. nov. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azok a számok, amiket te is leírtál a felni átmérőjét jelentik, nem az egész kerékét. Lényeg hogy a kerék átmérője nem szabad hogy változzon, mert akkor hamis sebességértéket lehet leolvasni a műszerről. Ha a felni méretét növeljük, akkor kevésbé ballonos gumit kell a felnire szerelni, hogy ugyanaz a kerékátmérő maradjon.
2015. nov. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pontosan erre szolgál a váltóméret. Itt is van egy link ahol ki lehet számolni:


[link]


Tehát ahogy előttem is írták, hiába nagyobb a felni, a gumi is "alacsonyabb" úgymond, ezért az egésznek az átmérője nem változik, ha megfelelő méretet választol. Például konkrét példa, a VW Golf 4-en 15-ös felnik vannak gyárilag jó ballonos gunikkal, de 19-es felni is befér alájuk, és még az óra is jó fog mutatni, nagyon peres gumikkal.

2015. nov. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!