Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért taknyos az olajbeöntő...

Petya183 kérdése:

Miért taknyos az olajbeöntő kupak?

Figyelt kérdés
A3 1.6 benzin kB 2000kmrel korábban ellenőriztem az olajat, a nivo pálcán középen volt a jel, olaj beöntö szép feka volt. Ma 150km után kijelezte hogy minimumon van a szint, oké, a következő benzinkúton vettem olajat és mikor letekertem a kupakot szürke vastag taknyos volt a kupak és a szelepfedél is, de mitől? És mitől folytatott el az olaj? 180ezer km van a kocsiba napi 17-17 km lett megtéve vele.
2015. nov. 18. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:

17km alatt ha papatata nyugi tempo van nemfog reggel fellegedni es a lecsapodott para viztartalma keveredik.


Ha meg taknyos megfazott, fozz neki forro citromos teat :-)

2015. nov. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az biza hengerfejes lesz.. :(

Nézd meg esetleg a kiegyenlítő tartályt is, szerintem olajos lesz benne a hűtővíz.

2015. nov. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 veterán vas ***** válasza:

Van itt pár apróság.....:(

-ha 2000km alatt lemegy a szint középről minimumra, az nem valami biztató, azt már jelentős olajfogyasztásnak hívják

-a beöntő ne "szép feka" legyen(az valami öreg, megégett olajra utal) hanem VILÁGOS BARNA.

-a taknyos/habos belső lehet a másikfajta rátöltött olajtól, és/vagy víz-olaj keveredéstől.


Régi olaj le, dekli le kitakarít(esetleg kartert is), friss olaj+szűrő bele.

Aztán figyelni olajszint, fagyállószint, beöntő kupak belseje.....

2015. nov. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi holnap nekilátok

A viz egyáltalán nem olajos és nem is fogyott, picit biztató hogy nembiztos a hengerfej

2015. nov. 18. 12:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Eltérő viszkozitású olajok találkozásakor létrejövő keverék is tud ilyen vicces állagú lenni. De mikor volt abban az autóban utoljára olajcsere?

Ha a hűtőfolyadékod nem fogy, akkor és a kiegyenlítő tartályban nincs jele olajnak, akkor nem valószínű hengerfej vagy tömítés probléma.

2015. nov. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!