Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első generációs KIA CEED-ről...

Első generációs KIA CEED-ről vélemények, állásfoglalások?

Figyelt kérdés

Az 5 ajtós változat, 1.4-es, benzines motorral, 2006-ban

mutatták be. Erősen hajlok rá, hogy egy ilyenre cseréljem

az ezres régi Swiftet, 3 ajtós.

Az 1400-as 110 lóerővel az szokatlanul erős egy 1.4-eshez, nem? Megbízhatóság, alkatrészárak érdekelnének továbbá s az

is, hogy mennyire van benne az anyag, mennyire biztonságos.

Mert ez sem egy elhanyagolható kérdés, főleg egy kis városi autó után... Remélem több a pozitív tulajdonsága, mint a negatív, köszi a válaszokért, előre is.



2015. nov. 20. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Az alábbi link ha megnyílik, akkor görgess lentebb a Cee'd-hez, bőven találsz információt róla a használóktól, tulajdonosoktól.


[link]

2015. nov. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én egy 2011-es KIA ceed benzinest használok. Ami a frisített változata annak amit te szeretnél. Ezek a benzines motorok bomba biztosak, egy német ismerősömnek volt 400 ezer km-e ilyen autóba, eredeti motorral. Nincs turbo, tök egyszerű az egész. Ennyit sok passat nem megy eldiesel motorral ! Hát a biztonság szerintem 5 csillagos, mondjuk nekem jöttek hátulról Opel G astrán klíma hűtő, hűtő elment, a KIa-n nem látszik hátul kb. semmi. Egyébként ezek az utók nem olyanok mint a 15 évesek, hogy a motorháztetőt alig birja az ember felemleni, tehát ez már egy ujfajta világba épített autó. A negatív a kocsiba az ,hogy nem olcsó az alkatrész, nincsn agyon bontott . Ha eredetit vesz az ember alkatrészekbe sirva fakad, egy eredeti szélvédő 170 ezer ft volt, szerencsére volt cascom, egym otorháztető eredeti 120 ezer, egy eredeti lámpa 60 ezer ft. Egyébként nekem ezek mind saját hibámból voltak cserések. De egyébként csak ajánlani tudom a KIA-t főleg benzinesbe. Nem lesz csalódás . Próbálj keresni egyébként egy szervizkönyves darabot a km óra állás miatt. Egyébként miután nagy a kaszni ez a motor nagyon kell bele. Még egy hátrány, hogy ezekhez a motorokhoz 5 sebességet tettek, még ak ésőbbi modelbe is, csak a 2012 utánikba van 6 sebesség, nagyon kéne bele autópályán a 6 dik fokozat. Végül pedig, nem lesz több gondod vele mint más márkával lenne. Mondjuk egy biztos a swift biztos olcsóbb fenntartású autó !
2015. dec. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Gábor0240 válasza:

2007 óta használok egy 1,4es ceed-et. Nagyon elégedett vagyok vele, fogyasztás országút 5.5 város 8

Semmi nem ment rönkre rajta. Kopó alkatrészek cserélve voltak időben, fékbetét, flexibilis cső (kipufogó), gyetyák, stabilizátor rúd. Meglepően olcsó volt mindegyik. Útfekvése meglehetősen stabil, kátyúkat nem szereti(gyárilag kemény futómű átka) 110Le motor ereje pörgetéskor jön meg kb 3500-400rpm körül, ott már elég dinamikus, alatta lomha, de spórolós. ( jó vállasztás volt, nem úgy mint a chf hitel)

2016. ápr. 22. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!