Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az A1 ÉS AKORL jogosítvány...

Az A1 ÉS AKORL jogosítvány között mi a különbség?

Figyelt kérdés

akorl jogosítványt hány éves kortól lehet letenni mennyibe kerül és mekkora mocival mehetek még vele?

Meg ez mit jelent:legfeljebb 25 kW teljesítményű és 0,16 kW/kg teljesítmény/saját tömeg arányt meg nem haladó motorkerékpár nem értem valaki leírná nekem


2010. márc. 20. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Az Akorl kategóriát 18 éves kortól csinálhatod meg, nekem tavaly 60 volt. A 25 kW = 32 lóerő, ennél nagyobb teljesítményű motort nem vezethetsz. Az arány: pl. van egy 30 lóerős motor ami 120 kg (ez csak egy hülye példa :D) 30/120 = 0,25 a teljesítmény/saját tömeg arány. Ezt sem vezetheted. Ez az arány egyébként fel van tüntetve a forgalmiban. Egyébként szerintem csináld meg. Megéri végigjárni a ranglétrát, nem pedig 21 évesen megcsinálni a korlátlant és úgy beleugrani valami nagyobba, tapasztalat nélkül + ha megvan akkor már 20 évesen csinálhatod a korlátlant, nem kell megvárni a 21-et.
2010. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Képzeld, rákerestem a gugliban és első találatra ezt dobta ki: [link]

Egyébként pedig nem értem, mi olyan bonyolult a meghatározásán. A 25 kW teljesítményen nincs mit magyarázni, az annyi, amennyi, SI-ből származtatott mértékegység (ha kíváncsi vagy rá: N*m/s). Ez eléggé egyértelmű egy motor esetén, csak éppen lóerőben szokták megadni, mert az nagyobb mérőszámot ad. A 0,16 kW/kg sem túl bonyolult: a motornak van ezen teljesítmény mellett tömege is, a kettőt elosztod egymással (mármint a tömeget a teljesítménnyel) és ha 0,16-nál nagyobb szám jön ki, akkor arra nem érvényes a jogosítványod, még ha nincs 25 kW, akkor sem.

2010. márc. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jah amúgy elírtam, mert a lóerőt osztottam a tömeggel... De a megértést ez nem befolyásolja.


első

2010. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!