Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót válasszam?

Melyik autót válasszam?

Figyelt kérdés
Segítséget kérnék autó választáshoz. Jó és rossz tapasztalatokat,ismereteket is kérnék. Rendszeresen karbantartott,előírt km-ként szervizelt autó lesz. Ne álljon le alattam,megbízható legyen. Ha valamit cserélni,csinálni kell rajta,ne legyen csillagos ár. Évente,kétévente minél kevesebbet kelljen rákölteni. Pl: hamar szétmenő futómű,hengerfej,váltó,elektromos bajok,stb... Az Autók: kb.200.000.km,németországi.Automata váltósok,benzinesek. Audi A6 1998-99. 2,4.V6. ; VW Passat 2002-04. 2,0. ; BMW 318. 2001. ; BMW 520. 1997-98. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2015. nov. 22. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bár nem a fent említett típussal volt rossz tapasztalatom, de volt egy E34-em, 30.000 volt a hűtő úgy, hogy haverral cseréltük ki. Szerelőnél 50 lett volna.


Persze van sok ilyen teória, hogy BMW-hez nem is olyan drága az alkatrész, szerintem meg de. E39 nem tudom mennyire nyűgős, de mégis egy 20 éves konstrukció, nagy szedán.


Én személy szerint nem biztos, hogy 2 lityós, meg V6-os szedánokra mennék rá, hanem inkább egy E46 kupéra pl.


"Ha valamit cserélni,csinálni kell rajta,ne legyen csillagos ár. Évente,kétévente minél kevesebbet kelljen rákölteni"


Félek, hogy egyik sem az a kategória. Mégis közel 20 éves autókban gondolkodsz, természetes, hogy ennyi idősen megreccsenhet valami komolyabb is. Vagy pedig jó kontaktok kellenek, hogy ne csilliárd legyen az alkatrész, sem a szerviz.

2015. nov. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kétlem hogy reális lenne 200.000km egy 16 éves A6-osnál vagy egy 13-14 éves Passatnal, a többiről nem is beszélve.

Aki ilyet vesz az megy is vele rendszeresen és 200.000km 10 éven belül megvan. 300.000km már nem hangzik jól ezért visszatekerik, csak érdekes módon a 13 éves és a 20 éves autókban is ennyi van :D


Ha azt akarod hogy ne legyen drága az alkatrész akkor a VW-nél drágábbat ne vegyél.

2015. nov. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Meg ha te németből szeretnél patika állapotú autót behozni, az sem 2 forint lesz. Abból a pénzből lehet itthon néznék valami fiatalabb, jó állapotban lévő autót.


Én biztos nem hoznék be németből 15-20 éves autót, kivéve ha nem valami elvakult őrület lenne egy bizonyos típus iránt. De most behozni egy régebbi Audit, BMWt, VW-t, szerintem túl nagy hajcihő, de ez én vagyok.

2015. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
b**zki 200-300-ért komplett autót veszel donornak, akkor meg milyen alkatrész árakról beszélünk? kopó alkatrészekből nyilván új kell, de szerintem ha ilyen kocsiban gondolkodsz, tökmindegy, hogy egy pár féktárcsa 20 vagy 25 ezer, mivel nem tétel, és amúgy is évekig kitart...
2015. nov. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tetszenek ezek a realitástól elrugaszkodott kérdések. Pénz nélkül nagy benzines szedánokkal vagizni...
2015. nov. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyiket se válaszd,mert még meg sincs az autó,de már megy a fillérbaxás,hogy ne kelljen rá költeni,ha mégis 200forintból meglegyen,megbízható legyen kevés km-el.....azt erre beírod,hogy ilyen benzines német bálnákat keresel!!Azt ugyan nem írtad,de még az egészben az a legnagyobb vicc,hogy gondolom erre az egész mutatványra "haccáznál" többet nem szánsz......
2015. nov. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból rákerestem mobile.de-n az E39-re a fent említett kritériumokkal. A legolcsóbb 1000 euró, gondolom annak van valami nyűgje, a következő már 1600 euró. Az kb. félmillió Ft + trailer + regadó + vám. Ennyiből itthon is van E39, regadó meg egyéb szórakozás nélkül.



De egy ilyenért kár kimenni németbe:

[link]



Tényleg jó lenne tudni, mennyi pénzt szánnál rá.

2015. nov. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
124KW-ig. 4000-euróért már vannak jók!
2015. nov. 23. 12:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Marika köszönöm nem kérek több privátot!Egyébként te komolyan írtad,hogy 2,5milláért akarsz bevásárolni ezek közül a tizenéves lefingott 20gazdás sedanokból?!

Mondjuk az eszed meg van hozzá,lásd ezt a kérdésedet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__730..

2015. nov. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát ha Marika 40 éves, én nem 730d-t vennék, mert el fog benne veszni, tényleg egy E46 kupé lenne akkor a jó választás, nem egy repülőgép hordozó méretű 7-es, vagy egy tankhajó méretű bármilyen szerdán.
2015. nov. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!