Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Merre kell forgatnom a kormány...

Merre kell forgatnom a kormányt, hogy a kerekek egyenesbe álljanak?

Figyelt kérdés

Megköszönném, ha valaki leírná úgy,hogy az autó mozgásából,hogy ítélem meg, és ezt követően hogyan/merre kell mozgatnom a kormányt? (Parkolásoknál).

A kerekeket nem tudom megnézni, tehát az autó mozgására alapoznék.



2015. nov. 26. 07:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%
Mondd,hogy nincs jogsid és nem jársz-kelsz szabadon a forgalomban!!!!
2015. nov. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
Mindig a másik irányba. Tehát ha az autó jobbra mozdul (akár előre-, akár hátramenetben), akkor balra van az egyenes, ha az autó balra mozdul, akkor meg jobbra van az egyenes.
2015. nov. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!

Köszönöm a "hasznos" választ. Nem,nincs jogsim, vezetni tanulok..pont ezért várok tapasztalatokat (az emberek legalább felénél ez gondot jelent,de te biztosan egy igazi mester lehetsz a vezetésben,hogy ez a kérdés ilyen reakciót váltott ki benned...de akkor válaszolhattál volna érdemben is a kérdésre)

2015. nov. 26. 07:47
 4/27 A kérdező kommentje:
Koszonom a második választ!
2015. nov. 26. 07:53
 5/27 Beviz Elek ***** válasza:

Nagy baj ha ez nem megy... :D


Előszöris, gondolom te álltál be, tudnod kellene hogy hogy kerültél oda. Én parkolás közben sosem felejtettem el hogy most merre is álltak a kerekek.


Megmozdítod az autót, érzed hogy merre megy, azt is érzed hogy mennyire van betekerve a kormány.


Biztos van kivétel, de alap autóknál 3 alkalommal áll egyenesen a kormány. Egyenes keréknél, balra tekerve 1x tudod és jobbra tekerve is 1x tudod összekeverni, a második ilyen állapot előtt már eléred a végpontot. Normál esetben a tekerésből érzed hogy merre áll, de ha mégsem, akkor berakod szerinted egyenesbe, moccansz picit, látod merre indul el, a megfelelő irányba forgatsz egy teljes kört, utána egyenesbe lesz (ha jó a futómű)

2015. nov. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 TheCruve ***** válasza:
Egyszerűen érzed... Ha nem nézek a kormányra is tudom mikor áll egyenesbe a kerék...
2015. nov. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Az elso 10 centi megtetele utan latod, hogy az auto orra elmozdult-e jobbra vagy balra. Ha hatramenetben vagy, azonos iranyba kell tekerni mint amerre mozdult, ha eloremenetben, nyilvan ellenkezo iranyba.


Ha mindez kinai neked, akkor inkabb hagyd, hogy az oktatod elmagyarazza helyben, hogy mit hogyan.

2015. nov. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Gondolom nő vagy.
2015. nov. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
#8-as-és még szőke is! Kérdező: tapasztalat! Vak nem lehetsz mert akkor nem vezethetnél-eddig sem jutottál volna el...
2015. nov. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem igazán.

Mi az, hogy az autó mozgásából, hogy ítélem meg??? Szerinted? Ha jobbra mozog az autó, akkor vajon merre állnak a kerekek??? Balra? Hát nem.

És mi az, hogy ezt követően hogyan kell mozgatnom a kormányt????? Hát arra, amerre akarod, hogy menjen az autó. Ez lehet bármelyik irány.

De oktatóval tanulsz, nem? Órán nem derültek még ezek ki?

2015. nov. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!