Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás elött állok,...

Autó vásárlás elött állok, nem tudok dönteni milyen autót vegyek? A keret amit rászánnék 4000 euró körül lenne, Erdélyben. (ettöl függetlenül sokak véleményét várom)

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, hajóspincérként dolgozom, ebből kifolyólag 2 havonta vagyok itthon 2 hetet. Erre az alkalomra kellene egy megbizható autó. Jelenleg egy 1993-mas F Astránk van, amire most rá kellene költeni kb 200.000 forintot, hogy autó legyen belőle megint, mivel eléggé levan robbanva.

Ezért gondoltam arra, hogy egy új (használt) autót néznék, ami megfelelne a következő kritériumoknak:


- ne kerüljön horribilis összegbe a fenntartása

- ne kelljen benzinkutat kötnön utána, viszont a 90 km/h sebesség ne legyen azért limit (nem szeretek száguldozni, de a jelenlegi Astránk 130-as tempóval még elég szépen ment, ha felvette a ritmust :D )

- javítása is megoldható legyen normális keretek között


Az autót inkább a közelebbi városba járáshoz használnám (7-8 km), és városban autókázni, viszont a 230 km-re lévő repteret is szeretném néha meglátogatni vele. Ezen kivül ha ugy van, elmennék vele ide-oda kiruccanni, vagy mondjuk nagyszüleimhez.

Amikor dolgozom, az autót anyukám vezetné, ő a 15 km-re lévő nagyszüleimet szokta látogatni, hetente, kéthetente, mikor hogy.

Nem vagyok autó szakértő, de amit találtam, és úgy gondoltam hogy jo:

Opel Astra H 1.7CDTI (2005)

Volkswagen Golf 5 Plus 1.9(talán TDI)


Tehát röviden: autó, 4000euróig.


Köszönöm a véleményeiteket!


2015. nov. 26. 13:05
 1/5 vatafak ***** válasza:
Ilyen sok állásidővel és ennyi pénzből a dízel mindig rizikós választás. benzines 1.6os újabb opel astra estleg skoda octavia pl elég megbízható és olcsó fenntartási költségű választás lenne. esetleg ott vannak még a gm motoros chevrolet modellek. nem űrtechnika de ezekből találsz voszonylag fiatalabbakat is
2015. nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kor a másik tényező, ami elbizonytalanit.

A mostani autót már a rozsda sajnos nagyon öli... egy tiz évvel idősebb autónal mennyire hasonló a helyzet?

Melyik évjáratbol nézegessek?

2015. nov. 26. 13:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Az Astra H eleg jo valasztas lehet, haverek vettek ilyet nrmreg, mindennel egyutt olyan 3800 korul jottek ki es egesz jo allapotu az auto. Ha en kellene ennyi penzert autot vegyek itthol, akkor elgondolkoznek egy Loganon vagy Sanderon, ezekbol lehet talalni 4-7 ev kozottieket igencsak jo allapotban es keves kilometerrel.
2015. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyfateromnak Loganja van, 1.6-os, benzines.


Nem cserélném el a mi Opelunkkel.

Lassu, lomha, merev, nem szeretem vezetni.

2015. nov. 26. 13:40
 5/5 istvan1212 válasza:
szerintem vegyél egy BMW 330D-ét (E46) nekem vol szerintem nagyon jó autók
2015. nov. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!