Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi az a km ami után azt...

Mennyi az a km ami után azt mondanád hogy meg sem nézed az autót? Az alábbi márka/tipus

Figyelt kérdés

Opel Astra H 2005-2006

Volkswagen Golf 4-5 2004-2007

Skoda Octavia, Fabia 2004-2007


Benzines autók érdekelnek


2015. nov. 26. 13:50
 1/10 Beviz Elek ***** válasza:

Astrát 0km-rel sem.

VW, Skoda benzin/dízel/baracklekvár?

2015. nov. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Beviz Elek ***** válasza:

Ja benzin. Abból csak japánt.


Dízel esetében 400e valós km.

2015. nov. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1.6 benzin minden autónál a célközösségem :P
2015. nov. 26. 13:53
 4/10 Wadmalac ***** válasza:

Az Opeloknál a rozsda és a motorszelepek szokott lenni a probléma. A rozsda már 5 évesen támad minden rejtett helyen (sárvédő-ívek, tanksapi környéke, küszöb).

A haldokló hidrotőkéket hallani. Szervizkönyvet, olajcsere-intervallumokat ellenőrizni, ha az rendben van és nincs széthajtva sem, akár 300.000 km-rel is rendben lehet a jószág.


Ha Octavia és benzin, akkor a 20 szelepes 1.8 a megfelelő motorméret. Eszedbe ne jusson az 1.4!


Golf 4-5: ha külsőleg rendben, érdemes egy próbakörre elvinni. Gyakori hiba a légmennyiségmérő, ami 50-60 rugó, ha cserélni kell.


250.000 km fölött már jól meg kell nézni, lehetőleg szakival karöltve.

2015. nov. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5%

Opel ha benzin 200ekm

Opel ha dízel 0km

fócvágen,skoda 0km

2015. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Rozsda?

Igen, ez igaz volt az F, G Astrákra. Bár utóbbinál is már kevésbé.

A H már teljesen galvanizált karosszériával készült. 10 évesen is ritka a kezdődő felületi rozsdásodás egy-két példányon. Kimondottan látványosan rohadó H Astrát pedig még soha nem láttam. Egyébként a gyártó is 12 év garanciát vállalt a rozsdásodásra, ha valaki végig vezette a szervizkönyvet.

H Astrából a GTC (3 ajtós) nálam ott van a top5-ben. A Skodákból ez a széria nem igazán jött be külsőre. A Golf 4 szép autó még mindig mai szemmel is, de ha ki is fogsz utolsó szériás darabokat ilyen évjárattal, technikaileg nincs egy kategóriában a többivel. Inkább a G Astra 2000 körüli Skodák a kortársai. Az 5-ös Golf nekem olyan semleges.

De ezek természetesen mind szubjektív saját vélemények.


A kérdés nekem nem egyértelmű, hogy esztétikaileg nem nézem meg, vagy mi az a km amivel még használtan megvenném.

Ha utóbbira irányul a kérdés, akkor a H Astát még akár 200.000-rel sem tratom eretnekségnek megvenni, még szívó benzines motorral sem. A beltér nagyon jó minőségű anyagból van. Még ennyi futással is teljesen újszerűnek kell lennie, ha nem tekert. A VW-nél sjnos tipikus betegség, hogy a gombokról előszeretettel lekopik a felirat. Ebből a szempontból jobb az Opel.

Motorikusan az 1.6-ost (Z16XER, 115Le) venném szívó benzinesből.


Lehet velem nem egyetérteni, de én így tapasztaltam.

2015. nov. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

180-200.000km a max.

Lehet hogy szervizelve van rendesen de akkor se cserélt ki rajta mindent a tulaj. Lehet hogy van olyan alkatrész aminek már kb 10.000km van csak hátra.

Én a km-t és az állapotot nézem.

2015. nov. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

2 km után nem nézek rá.

(Nem veszek használt autót.)

2015. nov. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért az benne van a pakliban, főleg egy használt autónál, hogy ami használva van, ezt előbb utóbb cserélni, javítani kell. Nem lehet elvárni, hogy a vételár kifizetése után X évig a tankoláson kívül egy fillért ne kelljen rá költeni.

Ezt el kell fogadni. De egy szívó benzines autón még a legrosszabb esetben sincs olyan hatalmas költség amitől annyira rettegni kéne. De a legjobb ha az autó vételárának legalább 10-20%-a ott csücsül a bankszámlán a váratlan kiadásokra, a vásárlással nem szabad teljesen lenullázni. És akkor olyan nagyon nagy meglepetés nem érhet. :)

2015. nov. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Há' én rá se nézek arra, aminek ötszámjegyű érték van a számlálójába'. Meg eleve az itthoni használt ótók nem is érdekelnek. Csak a nímettbű' behozottak. Mer' ottan nyócvanmillijó nyugdíjas mérnök, orvos és tanár él, akik ötméteres, kétliteres turbódízel szedánokkal járnak évi 4-5.000 km-t, de azt is ótópályán. Ezeket szeretem, meg is veszem a város széli nepperteleprű' vagy Nímettbűbehozomokosba Krisztiántú' a tízéves, 60.000-et futott passzátot, fullextrával, azt' olyan, mint az új. A szervizkönyv is végig ki van töltve, a márkaszervizben meg tíz év alatt mindig ugyanaz volt a munkafelvevő és tollat se cserélt, mer' a nímettekné' a toll is kitart tíz évet meg a munkafelvevő is.
2015. nov. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!