Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történne ha versenybenzint...

Mi történne ha versenybenzint tennék az autómba?

Figyelt kérdés
Jelen esetben egy Skoda Fabia 1.4 16v-ről lenne szó. MOL Racing Fuel 102+-ra gondoltam. Menne vele? Lehet tőle valami baja? Változna a teljesítmény?

2015. nov. 28. 23:44
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit rosszul tettem fel a kérdést, csak kíváncsi voltam, hogy jó-e utcai autóba ez a benzin. Amúgy a hexán oldalán találtam rá és tényleg nem olcsó, 780ft/l de csak 50l-es kiszerelés van.
2015. nov. 29. 11:00
 12/14 anonim ***** válasza:
75%
Igazából nemhogy jobban menne a 102-essel, de még rosszabb is lehet mint az előírt 98-assal, mert a nagy oktánszámú benzinek lassabban égnek, mint a kisebb oktánszámúak. A motorvezérlő számítógép szofvere ezt nem veszi figyelembe, mert nincs jobb benzinre felkészítve mint az előírt, így az előgyújtást nem tudja korábbra tenni, mint a 98-as esetében, ezáltal a 102-es benzin nem fog elégni teljesen, illetve nem akkor éri el az égés a nyomáscsúcsot amikor kéne (jóval lésőbb). Így nem olyan hatékonysággal hasznosul annyira az égés energiája, mint a tervezett, tehát a teljesítmény csökken. A magas oktánszámú benzin elégése során semmivel nem szabadul fel nagyobb hőmennyiség, tehát innen sem jön nagyobb teljesítmény. A magas oktánszám mindössze a jobb kompressziótűrés miatt előnyös. A nagyobb kompresszió viszont növeli a motor közepes nyomását, az pedig szoros összefüggésben van a teljesítményladással.
2015. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
58%

a benzin szavatossága fontosabb, hiába 100-as ha már 3-4 éve ott áll a tartályban a koszos benzin, és a 95-ös meg forog.

nálam eddig 95 ösből 14-15 liter volt fix. városi, most tankoltam egy másik kúton 95-öst a városi fogyasztás 10-le ment le, és egyből ugrik a gázra, hihetetlen mi? de ez van, pont ma volt ez, le is fotóztam az átlagfogyit, mert ennyit országúton evett eddig.

akármilyen 100 as benzint tankoltam 13-nál nem evett kevesebbet városban sose, teljesítményen semmit se éreztem, hogy változna, kivéve most hogy egy másik kúton tankoltam 95-öst.

és gáyrilag kéne a 98-as bele. hát nem tudom, tudjátok a benzi nenergiatartalma se mindegy, mennyi etanol van benne stb.

elárulom ahol most tankoltam, egyedül oda hozzák osztrákból a benzint, a többi kútra a mol szállít, talán nem a véletlen műve.

2015. nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
73%

de még mindig a hatása alatt vagyok, mert tegnapig nem hittem az ilyenekben, persze nyilvánvaló volt, hogy nem minden 95-ös egyforma, de hogy ilyen minőségi különbség legyen egyes kutak között...

szigorúbban kéne a tartályokat ellenőrizni.

szóval érdemes több kutat kipróbálni, de csak a 95-ös benzint!

a 102 meg iyleneket el kell felejteni csak pénzkidobás ,rally kocsiba való csak, ahol nagy a kompesszió, előgyújtás, stb.

2015. nov. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!