Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért indul minden sofőr nagy...

Miért indul minden sofőr nagy gázzal? Csak szerintem szebb, ha alig emelkedik meg a fordulat induláskor?

Figyelt kérdés
Sok ember felpörgeti a motort vagy 2000-re, és csak utána engedi rá a kuplungot. Szerintem ez így nagyon csúnya, és felesleges.

2015. dec. 2. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Akkor te csináld úgy ahogy neked jó. Másokat meg hagyd úgy ahogy nekik jó. Felfogtad?
2015. dec. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Ha túl kevés gázzal indulsz el, akkor a motor nagyobb rázkódásnak(igénybevételnek) lehet kitéve(lehet ebből te nem érzel semmit, mert a motor felfüggesztése, stb. elnyeli ).


Persze nem azt mondom, hogy padlógázzal jobb elindulni. Én olyan 1300-1500 közötti fordulattal szoktam elindulni, itt elég egy minimális kuplung csúsztatás. Persze sok függ az autótól/motortól/kuplungtól/váltótól is.

2015. dec. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Te mekkora gázzal indulsz?
2015. dec. 2. 15:03
 4/14 A kérdező kommentje:
(az elsőtől kérdeztem)
2015. dec. 2. 15:03
 5/14 anonim válasza:
58%

apukám indulj el alapjáraton dinamikusan egy 1.2-es benzines nyavalyával.

mindenki úgy indul ahogy jól esik neki, nyilván egy dízelnél leba...szod a lábad a kuplungról és alapjáraton is elindul, de egy kis köbcentis benzines autónál forgatni kell a motort.

én elég sokat közlekedek Bp-en, általában a dugóval telített utakon, és nem igazán szoktam tapasztalni, hogy szarrá forgatnák a motorokat indulásnál.

ja de, a 80 éves papa meg a 75 éves mama, mikor hétvégén elindulna a teszkóba nagybevásánni, na ott nem 2000-et forog a motor, hanem legalább 3-4 ezret.

2015. dec. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Na nekem is épp ez a bajom, csak az, hogy én nem érzem a gépet. Suzukim kuplungja épp azért ment szét mert nagyon nagy gázzal indultam. Mazdázok most és nagyon finoman indulok, de mindig lefulladok. De én azért indulnék ha tudnék lassan kis gázzal, hogy ne zavarjak senkit.....
2015. dec. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 veterán vas ***** válasza:
51%

Először:

nem igaz az, hogy "minden" sofőr nagy gázzal indul, mert van aki még attól is nagyobbal. :D

Másodszor:

annyira szubjektív, hogy mi az a "szebb". Lehet hogy csak Te értékeled hibásan.

Harmadszor:

ha úgy szereted, csak nyugodtan csináld, minimális gázzal és sokáig csúsztatott kuplunggal. (aztán ne csodálkozz, ha 50-60ezer km-nél tárcsát kell cseréltetned)


Ja és tényleg a negyedik: mi közöd hozzá?

2015. dec. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
"Szerintem ez így nagyon csúnya, és felesleges."....szerintem meg ez a kérdés felesleges......
2015. dec. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
Annyira szeretem az ilyen embereket akiknek ez a legnagyobb problémájuk. Halálra unják magukat, nem tudnak semmit kezdeni magukkal és akkor ilyen idióta dolgokon gondolkodnak. Mindenki úgy indul el ahogy neki jólesik.
2015. dec. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Azért autótól is függ hogy mennyire kell pörgetni azt a nyavalyás motort.


Persze, van egy 2.0-ás 140 lóerős benzinmotoros autóm, annál 1200-as fordulatnál is vígan, megindulsz emelkedőnek felfelé. Egy diesel autónál még csak gázt sem kell nyomni hogy kulturáltan elinduljál.


A másik autóm egy kis 50 lóerős 1.3-as wartburg, vagy múltkor mentem egy kis 40 lóerős 900 ccm-es Seicento-val. Na, azoknak a szemét is ki kell nyomni ha erőlködés nélkül akarsz elindulni.


Nem arról van szó, ezekkel a kis motorokkal is el lehet indulni nagyon alacsony fordulaton. Csak marhára nem mindegy hogy meddig csúsztatod a kuplungot és milyen erőlködésnek teszed ki a főtengelyt és az erőátviteli rendszert. Arról nem is beszélve hogy sokszor ilyenkor úgy indul meg az autó, mint ha kockás lenne a benzin, rezonál az egész, csörömpöl a műszerfal mint állat, stb.

2015. dec. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!