Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem teker az önindító, mi...

Nem teker az önindító, mi lehet a probléma? Bővebben lent

Figyelt kérdés

központi zár működik, rádió egyből elindult, elektromos dolgok működnek a kocsiban, viszont ahogy indítanám az autót, nem teker, csak kattog, ami érdekes, hogy előző nap este minden rendben volt az autóval, leállítottam, aztán ma reggel már nem indult ez a hiba.


másik tünet, hogy a dátum kijelző újraindult, tehát én valami akkumulátor problémára gondolok, de akkor miért működnek az elektromos dolgok, pl rádió, stb?


2015. dec. 4. 14:06
 1/6 Wadmalac ***** válasza:

Ez pedig akkuhiba lesz.

Amint nagy ampert kellene nyújtani, leesik a feszültség.

A többi elektromos kütyü a kocsiban elvan 1-2 amperrel, de az önindító százat akar rántani, azt meg már nem adja az akkud, rögtön leesik a feszültség. Kipróbálhatod egy multiméterrel az akkusarukon. Ott fog állni nyugalmi helyzetben 12 vagy 11 egész valahány tized volton, amikor az önindítő megrántja, le fog esni 6-8 voltra. Vagy le van merülve, vagy alacsony az elektrolit-szint, vagy már öreg és kukaérett.

2015. dec. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Megnyugtattál!

Igaz, 2 hónapja lett cserélve az akku, tehát gondolom akkor valami meríti, és lehet most tényleg lemerült, de akkor meg kell találni az okát, hogy mi meríti..


De akkor nincs köze hozzá, hogy pár napja egyhuzamban mentem vele 700 km-t, és vissza kellett volna töltenie?

2015. dec. 4. 14:40
 3/6 A kérdező kommentje:
lehet rosszul írtam az előbb, szóval 2 nappal ezelőtt mentem az autóval 700 km-t autópályán, akkor nem kellett volna töltenie?
2015. dec. 4. 14:41
 4/6 anonim ***** válasza:
de igen .kellet volna.nem tudni mekkora a menet közben használt fogyasztók áram felvétele és a generátor teljesítménye.először is a töltő feszültséget mérném meg,utána u.az a menet közben használt fogyasztókkal és ez jó,akkor gondolkozz az aksi cserén,vagy ha még garis,akkor annak érvényesítésén.ekkor elküldenek egy villamoságishoz és annak a pecsétjével kell igazolni,hogy az aksi a ludas.
2015. dec. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
Én ellenőrizném a generátor és akku testkábel kontaktot, gyakran az az oka a rossz töltésnek.
2015. dec. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5-öske. 1., mérem.ha nem jó az érték akkor jön a többi.csak szépen sorban.nyugi,nyugi.
2015. dec. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!