Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékbetétek beszerelési irány,...

Fékbetétek beszerelési irány, melyiket hova?

Figyelt kérdés

Minden fékbetéten van egy jelölés, egy nyíl,hogy a kerék forgásának az irányába mutasson a fékbetéten lévő nyíl?

Vagy van amelyik betéten van jelölés és van amelyiken nincs?

Amelyik betéten nincs jelölés, azt a betétet bármelyik kerék oldalra felszerelhetem azaz nem lényeges merre forog a kerék (féktárcsa).

Azt természetesen értem, hogy pl. az első fékbetétnél a kopás vissza jelzős betétet csak arra a helyre szerelhetem ahonnan a régit kiszerelem. Az én mostani esetemben a cserélendő betéteken ( ATE betét, Skoda Superb) a kopást jelző betéten van egy nyíl, azt a forgás irányába mutatva kel felszerelni , de a nem kopás visszajelzős betéten nincs nyíl, annak a betétnek mindegy a forgás irány szempontjából történő beszerelése?



2015. dec. 4. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi a szakmád?
2015. dec. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
LACI# ilyen szak ismerettel te ne nyilazzál,mert ,ha akár milyen biztosító lemezt,vagy más alkatrészt rosszul illesztesz a helyére kva nagy szrt csinálhatsz.a fék nem játék.remélem még nem szedted szét?vidd olyan hoz aki ért hozzá,vagy ha igen,akkor hívjál oda valakit aki biztonságosan össze rakja.
2015. dec. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 veterán vas ***** válasza:
100%

Ha már kitört belőled az ősi szittya vér, és mindenáron nyilazni akarsz, hát tedd meg, de a fékhez ne babrálj!.

:)

2015. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mennyi barom, nehéz lett vna válaszolni?
2017. aug. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2017. aug. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!