Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines az olaj?

Benzines az olaj?

Figyelt kérdés

Egy Aprilia SPortcity 125-ös robogóban (karbis) a következő tüneteket véltem felfedezni:

-abszolút hidegindításnál (napi első kint a hidegben) az első pár percben rossz a gázreakció, mintha turbólyuk lenne, nem torpan, erő is van, csak lassan jön meg

-sokat eszik: nem cibálva, jó benzinnel, hosszútávon, városon kívül majdnem 4l/100-on (gyári minden)

-2000km-rel ezelőtt volt olajcsere, azóta max. fölött van a szint egy kicsivel, 0 fokban a hideg olaj lecsöppen a nívóról, tehát hígabb mint a tiszta olaj és enyhe benzinszagot érzek.


Mi lesz a baj?



2015. dec. 10. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy karbis géptől ne várd azt hogy csonthidegen pengén veszi a fordulatot. Ha sokat jársz városaban akkor hígul az olaj, főleg sok hidegindításnál.
2015. dec. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Barátom, ezért kár volt megszólalni. Inkább próbáld értelmezni a kérdés kifejtését. Hajrá!
2015. dec. 10. 10:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig a kérdésedre válaszolt az első, mégpedig egy véleményen vagyok vele. Legyen szó akár 4T-ről, a napi első indításnál nem fog harapni az első pár percben: Van 12 motorom, van tapasztalatom.


A fogyasztást rengeteg dolog befolyásolhatja, kellene mérni egy végnyomást a hengerben, így kellene kezdeni. Attól, hogy 0 fokon csöppen az olaj.... erre mit mondjon bárki is? Olajtól függ.

2015. dec. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TheCruve ***** válasza:

Üdv.

Szerintem sok üzemanyag jut az égéstérbe.

szivató rendellenes működése könnyen okozhat túldúsulást.

benzinszivattyú hibája esetén egyből az olajba juthat a benzin.

2015. dec. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem azzal van a baj, hogy leírta, hogy hidegen így kell reagálnia. Hanem azzal, hogy leírtam, hogy hosszútávozok vele, városból csak kimegyek (kb. 2km), utána 90 végig. Ezt kellett volna elolvasni először, nem vaktában lövöldözni.


Karbi, szivató. Köszi!

2015. dec. 10. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!