Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autót vettem de...

Használt autót vettem de rejtett hibás. Kinek kell kifizetni a javítást?

Figyelt kérdés
3 hónapja vettem egy autót. Nyáron semmi baja nem volt, átnéztük négyen amikor vettük. Illetve miután hazahoztam semmilyen nagyobb hibát nem vett észre a szerelő sem. Most mióta a reggelek hidegek nehezen indul elvittem szerelőhöz, rejtett hibát talált, 400 ezerbe kerülne a javítás. Jogszabály szerint bírósági eljárást kezdeményezhetek ha rejtett hiba van még akkor is ha magánszemélytől vettem (aki ráadásul autószerelő szóval igen el tudta rejteni a hibát amiről nyilván tudott is csak velünk nem közölte). Mit tegyek? Természetesen adásvételi, cím, telefonszám van!

2015. dec. 10. 15:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Mégis, milyen rejtett hiba? Konkrétan mi kerülne 400e forintba és mikori/milyen autó?


Kezdésnek mondjuk olvasd el ezt:


[link]

2015. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha gondolod, hogy rejtett hiba volt és már az átvételkor is fennállott és nem felelt meg az autó korából fakadó műszaki állapotának, akkor.

1: ezen igényedet közöld az eladóval.

2. Ha nem akar fizetni, akkor kell egy hivatalos szakértői vélemény, miszerint a hiba rejtett volt és az eladáskor is fennállt és nem indokolható a kocsi korával, futásteljesítményével.

3. Ezen számodra kedvező szakértői jelentéssel ismét felszólítod a fizetésre.

4. Ha nem fizet, akkor ha úgy gondolod igazad van, polgári peres eljárást kezdeményezhetsz ellene,

megjegyzem ő is kérhet szakvéleményt, ami nem biztos megegyezik az általad "beszerzettel".

Kb. ennyi az útja, módja...

2015. dec. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
ezert hasznalt auto. igy jartal.
2015. dec. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap után max a sóhivatalba lehet már menni. Ha 1-2 napon belül jött elő, akkor lehetne.
2015. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Jajj....na az ilyen vevőktől mentsem meg engem az ég!!Hogy ő a vásárlás után hónapokkal "rejtett hibát" talál!!

Egyébként azt még áruld már el mi ez a szupertitkos 400ezerbe kerülő hiba!Nagyon kváncsi lennék!!!

2015. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
"Nyáron semmi baja nem volt" mi az a rejtett hiba gondolom kopott a motor de ezt nyáron is észre lehetett volna venni "Illetve miután hazahoztam semmilyen nagyobb hibát nem vett észre a szerelő sem." legközelebb ne mekk mester szerelőt vigyél magaddal
2015. dec. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
milyen kocsiról van szó?
2015. dec. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi 400eFt?
2015. dec. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenül te is nem a motorcserés "tesók" közül való vagy?

Vesznek egy közepes romot, se olajcsere, se karbantartá, hajtjátok hidegen is mint a barom, és ha valahonnal levődik egy beállt, megfeküdt típusazonos blokk, akkor gyorsan beledobjátok, és mentek reklamálni, hogy "rejtett híbájá vót áz átónak tezsvírem, ki kéne mán dellázni az áráz, mer áz ányósómát kell vele kórházbá hordáni..."

2015. dec. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nos akkor a félreértések elkerülése végett nem vagyok kokeró aki erre pályázik hanem fehér magyar vagyok! Rendszeresen vezetett szervízkönyv, illetve amikor megvettem kicseréltettem benne pár alkatrészt (vezérlés,olajcsere,vízszivattyú stb..) Most meg az a baja hogy mióta hideg van nehezen indul. Ami annyiban merül ki hogy izzithatok vagy 20szor de akkor is csak gázzal indul. Nem tartja meg a 4 henger a nyomást alapjáraton és különböző értékeket mutat. Az ezekhez tartozó alkatrész volt vizsgálaton és mind a négy megbukott. Cserés mind, darabja 45e FT+áfa, és a magas nyomású szivattyú is megy vele 90e FT+áfa. Munkadíjjal és a vizsgálattal együtt jön ki a közel 400e FT. Amúgy Ford Focus 1.8 dízel
2015. dec. 10. 19:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!