Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A "végáttétel" mit jelent...

A "végáttétel" mit jelent autóknál?

Figyelt kérdés

Az autónk kézikönyvében van ilyen a sebességváltó műszaki adatainál egy táblázatban.


Kettő szám is van a megfelelő részen, perjellel elválasztva. "4,342 / 3,017" ilyesmi. Mitől függ, hogy melyik van a miénkben?



2015. dec. 10. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
A végáttétel parasztos nyelven az elérhető legnagyobb fokozat az autóban. Értelem szerűen a váltó 5.-6.-7. (hol mennyi fokozat van) sebessége. Az hogy miért van két szám a könyvben, sok mindentől is lehet. Szerintem az említett típusból készült kombi és szedán változat is, a kombikba kisebb áttételű differenciálművet szoktak rakni, ebben is lehet eltérés. Vagy létezhetett több fajta váltó is akár, nem tudom. Nincs esetleg jelmagyarázat?
2015. dec. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nincs sajnos semmi jelmagyarázat. Mazda CX-5-ről van szó, úgyhogy ennél még csak az se lehet, hogy kombi/szedán más váltó.


Fogalmam sincs, miért írnak kettőt.

2015. dec. 10. 20:35
 3/7 anonim ***** válasza:

A végáttétel parasztos nyelven a legutolsó áttétel, ami autóknál általában a differenciálmű áttétele.


Csak tipelem, hogy azért van két adat, mert pl. a kombi vagy a kisáruszállító változatok nagyobb áttétellel szoktak készülni. Esetleg még a motorválaszték lehet rá a magyarázat, dízelnél kisebb áttétel...

2015. dec. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:

"ennél még csak az se lehet, hogy kombi/szedán más váltó. "


Viszont más-más motornál eltérhet: pl más a benzines és más a dízel váltójának az áttétele (ha van ilyen, nem ismerem a motorválasztékát).

2015. dec. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az én vasamban is van ilyen,.az én automata váltómnak más az áttétele, mint a kézinek..ezt jelzi ez a két szám..

a végáttétel még a difiben is módosulhat, ez tényleg erősen váltófüggő.kézi/aut.

2015. dec. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De az az érdekes, hogy minden motorváltozat/váltóváltozathoz külön táblázat van, és mégis kettőt ír. De nem mindhez, csak a dízel kéziváltóshoz. Az automatához és a benzines motorokhoz csak egyfélét ír.
2015. dec. 11. 21:52
 7/7 sebváltószerető válasza:

Üdvözletem!


2 db számmal találkozunk de, ez nem két váltóra utal.

Ez azt jelenti hogy 2 db fogaskerék összekapcsolásával jön létre a hajtás.

A fogaskerekek fogszámának az osztott értékét jelzi a szám.

Pl : 33/44 így jön ki az 5. sebességi fokozat"végáttétel".


[link]

2016. febr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!