Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A ladákat, meg a keleti blokk...

A ladákat, meg a keleti blokk autóállományát miért nem vonják már ki a forgalomból Magyarországon?

Figyelt kérdés
Egyszerűen semmi értelme, hogy tovább használatban legyenek. Szennyezik a környezetet, lassúak, elavultak.
2015. dec. 11. 10:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%
Úgy látom téged is nyugodtan kivonhatnának a forgalomból.....
2015. dec. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Miért is? Nem mondtam igazat?
2015. dec. 11. 10:36
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne értelmük a forgalomban lenni? Normális vagy? Ez mégis milyen kérdés?

Nem telik mindenkinek EURO5-ös motoros autóra, és ne akard már megmondani, hogy kinek milyen autója legyen!

Most akkor Pista bácsi vonassa ki a forgalomból az öreg, szeretett 40 éves Trabantját mert neked szúrja a szemed?

Környezetszennyezésről meg ne beszéljünk már de komolyan, ha az összes ilyen régi kocsit kivonatnád se lenne semmi eredménye. A lassúságot meg komolyan nem értem, szerintem van aki egy másik újabb verdában is lassan vezet. Megelőzöd aztán jól van. Elavultság? De most komolyan.

Számodra nincs értelme, másoknak ott van a mindennapjaikban, a hobbijuk.

2015. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
68%
hagyad már magad lehet hogy ezek az új autók sokkal jobban szennyezik a környezetet csak nem tudunk róla.
2015. dec. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%
nem mindenkit töm apuci + anyuci mint téged.úgy gondoltad te selyem fiú,hogy hopp,mindenkitől kobozzák el az autóját a melyik neked nem tetszik?nem jó lenne ha te bekerülnél a politikai életbe,kutyább lennél ezeknél is.
2015. dec. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Mert még mindig sok a szegény ember! Neked-szüleidnek, új van??
2015. dec. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell kivonni. Akinek nem kell az nem vesz olyat. Manapság nem sokkal drágábban lehet kapni a 30 éves lada helyett 20 éves autót is.

Lassan úgyis ki fognak kopni mert már suzukit is kapsz 200ért.

2015. dec. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%

Tény azonos tömegnél elavult volt már a maga korában is a legtöbb keleti(pl. lada)

De a divatos 2tonnás 3-4-5literes SUV 1km re vetitett károsanyagja több, mint egy 1tonnás ladájé!

Nem beszélve a gyártáskor történő károsanyagra a gyárak kéményén.

Ennyi erővel vonjunk ki mindent a közutakról aminek 1főre 2liternél több az üzemanyag igénye(tehát 5fős kocsinál max 10liter/100km).

2015. dec. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavarnak. Alig van belőlük. Ha néha meglátod egyet, mindig jó kedvem lesz és eszembe jut sok régi szép emlék :)
2015. dec. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Wadmalac ***** válasza:
91%

Azt a szempontot, hogy sokaknak azért ilyen van, mert másra nincs pénzük, szeretném is letudni pár sorban, mert ilyen autót vezető emberek közt az ilyen egyre ritkább.

Azt hiszem ezeket csak akkor értenéd meg, ha majd minimálbérből kéne élned, nem a suliban ücsörögsz majd apu pénzén.

Én azokról akarok írni, akik SZÁNDÉKOSAN ülnek ilyenben.



Szennyezik a környezetet


Ühüm. Tegnap láttam zsírúj (max. 2-3 éves) dízel Octaviát piros matricával. VW botrányról hallottál? A Volán által bevásárolt "új" Volvo buszok mögött haladtál már?

A nyugatról beszerzett 5-10 éves használt kocsik szerinted mennyivel jobbak? Fele már döglött katalizátorral érkezik, szemhunyós műszakikkal.

Majd pont az a pár, a magyar autópark fél százalékát kitevő Lada, Trabi, Wartburg, 105-ös Skoda okoz gondot?


Lassúak


Ültél már régi jó kis ikerlámpás ezerötös Ladában?

Vesd már össze egy Daewoo Tycoval. :D


Elavultak


Mert?

Nincs szervó. Legalább nem fogják úgy összetörni, mint rutintalan szöszi a 960-as Volvót, ha elszakad a szervóékszíj. Az ilyen autók vezetőinek legalább rutinja van abban, milyen az, ha a sok foolproof kütyü egyszercsak sztrájkba kezd.

Nincs ABS. Nos, ez tény, hogy számítHAT. De aki ilyet vezet, rutinosan, húsz éve, tudja, hol vannak a határai, amit az apu pénzéből ötös bömösben legénykedő taknyosok fel sem fognak és hullanak is úton-útfélen, nem csak magukat veszélyeztetve.

Nincs kipörgésgátló, ESP, tolatóradar, parkolássegédlet, tempomat. Dettó foolproof téma.

Nincs benne USB-s, mp3 játszós, hathangszórós gyári hifi rendszer. Naéééés? :D

Nincs benne gyári navigáció? Minden xaros okostelóban van, minek?

Akkor mitől elavult, ami számít?


És még egy dolgot sosem fogsz megérteni a véleményed alapján.


Az ilyen nyers, okoskütyüktől mentes vasakat vezetni az igazi vezetés élmény. Éppen, mert ÉRZED a határait, a tudását, érzed, hogy a kerék az úton fut, hallod, hogy van menetszél, hallod, hogy dolgozik a motor, a váltón érzed az áttételek minden egyes fogaskerék-fogát. Nem azért ülsz bele, hogy A-ból B-be juss, hanem a vezetés-érzésért.

A cégünkhöz heti szinten szokott jönni egy partnercég jól kereső mérnöke, tudod mivel jár? Egy teljesen felújított, csillogó-villogó kétütemű Wartburg kombival. Nem győzök gyönyörködni benne.


Tudod, nagy álmom egy Tesla. Elektromos, fullextrás, önvezető, mindent tud, ami egy autótól elvárható.

Nagy álmom.

De ha választanom kéne eközt, meg egy jó állapotú, totál nyers, nullextrás 20 éves Lancia Delta HF Integrale közt, amiben sem ABS, sem kipörgésgátló, se gyári hifi, se légkondi, semmi, csak motor, váltó, összkerékhajtás, kormánykerék, pedálok, ülés, hát... Minimum hosszan vacillálnék.


Bár azt hiszem, ezt te sosem fogod megérteni.

De szerintem sokan vannak itt is, akik bólogatnak arra, amit írtam. Ők tudják, ők érzik.

2015. dec. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!