Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen kuplungot ajánlotok?

Milyen kuplungot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Egy 1997-es E36 318i-ről lenne szó. Műszaki előtt állok vele és a kuplungra ráférne egy felújítás. Nézelődtem az interneten és találtam pár márkát: Sachs, Lux. Ezek voltak azok amikre eddig fel figyeltem. Nem arra törekszem, hogy a legolcsóbbat tegyem bele, sokkal fontosabb a minőség és nem csak erre a két márkára korlátozom le a lehetőségeket. Saját tapasztalatokat írjatok bátran aki úgy benne van az ilyenekben nyugodtan véleményezzen! :)

2015. dec. 13. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:

sach-zf-boge cégcsoport a gyári beszállító is.

Viszont sokszor van a LUK szetben 1-1db alkatrész sachs :)

Febi is 99% gyárit csomagol Febi néven(lehet abban is épp sachs lesz)


Ezekből bátran válogathatsz.


1tanács: e36 ugye öreg bédembééé és nem egyszerű a kuplung csere mivel hosszanti motoros, ne sajnáld a pénzt a hátsó főtengelyszimmering cserére! Bosszantó ha fél év vagy 1év mulva azért kel újból ugyan annyi munkadíjat kifizetned!

1.8as nemtudom kettős tömegű v. sima de a 6hengeresek 2tömegűlendkerekek itt se sporolj! Ha már néha alapjáraton kopog cseréld ki, kár 1tömegűre is.

Ismétlem nem tudom a 4hengeresen milyen a lendkerék de a M50-M52 nél 2tömegű és ott vagy a klima nélküli M50 1tömegű megy rá 1az 1be vagy egyedileg belemókolhato az M20 é is...


Ha már a váltónál megbontjátok érdemes a váltorudazat perselyeket is cserélni, kb. 20eFt a szett ami minden mütyürt tartalmaz és akkor nem fog lógni a váltókar minden fele....

2015. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsot rengeteget segítettél! :) Remélhetőleg így már nem lesz gond vele jó pár évig! :D
2015. dec. 13. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!