Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jobbkormányos autó, bal...

Jobbkormányos autó, bal oldali közlekedés megszokása bonyolult?

Figyelt kérdés

Jövőre pár napra kiruccanunk Máltára és szeretnénk autót bérelni, hogy bejárhassuk a szigeteket. Most láttam, hogy ott bal oldali közlekedés van, ennek megfelelően jobbkormányos autók. Nehéz ezt megszokni? Mire kell figyelni?

Kicsit tartok tőle, hogy lezúzom az autót már a kölcsönzőből kifelé jövet is :)



2015. dec. 14. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyeseknek nehéz, másoknak nem annyira. Mindenesetre résen kell lenni, mert a helyiek sem feltétlenül tartják magukat a közlekedési szabályokhoz.
2015. dec. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Nem bonyolult, szerintem jó móka, én élveztem.
2015. dec. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Ismerősöm mesélte, hogy amikor először vezetett jobb kormányos autót minden váltáskor lehúzta véletlenül az ablakot :D
2015. dec. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Beviz Elek ***** válasza:
56%

#3


Toppon lehet az ismerősöd.... Olyasmi szaktudás lehet a birtokában mint az anyósomnak, aki csak orral tud beállni a garázsba és tolatva ki, ezt megfordítani nem lehetséges (nyíl egyenesen kell tolatni!).


Én mikor először vezettem jobbkormányost angliában, egyből egy 3,5t-s széles dobozost kellett hajtsak Londonban és a környékén. Egyszerre kellett figyelni a fordított közlekedésre, arra hogy a kormányt valaki a túloldalra szerelte és a sok helyen jellemző keskeny utakra úgy, hogy itthon sem volt sok tapasztalatom ekkora dobozos kockával.


Szóval... nem egy bonyolult dolog, aki nem boldogul vele az inkább adja le a jogsiját.

2015. dec. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!