Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 45 LE után, egy 75 lóerős...

45 LE után, egy 75 lóerős autó érezhetően erősebb?

Figyelt kérdés

Eddig a városban dolgoztam, itt bőven elég volt a 45 lovas autóm, de az új munkahelyemhez pályán kell menni napi 90 km-t meg még vagy 20-30-at városban.

Ehhez már nagyon kevés a 45 LE.

Két típus között gondolkozom, egy 120 LE benzines és egy 75 LE dízel között.

Egyik sem új, az autóm 300 ezret ér (alkuval is), még egyszer ennyit fizetnék,tehát 600-ból venném az újat.

Nem írok típust, mert nem ragaszkodom egyikhez sem.

A 75 lovas autó egy konkrét kocsi ami tetszik, csak azért kérdeztem rá így konkrétan, de nem tudom,hogy az elég e a pályára.


2015. dec. 19. 11:06
1 2
 1/12 szántóvető ***** válasza:
egy 100-as tempóra bármi megteszi aminek kivan a 4 kereke :) a 120 lovas benzines többet zabál mint a kisebb dízel,kérdés hogy utóbbi milyen állapotban van.szívódízel?
2015. dec. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

#1-nek tök igaza van, a 120Le benzines elég szépen tud már hörpölni.

A dízel 75Le-t ne keverjük összes a benzines 75Le-vel, mert sokkal nagyobb a nyomaték.

Amit említesz egy tipikus 1.4 HDi motor 160Nm körül, ami tökéletes ingázáshoz, kis fogyasztással.

Én tuti dízelt vennék.

2015. dec. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

12 évig egy 45 lóerős 8 szelepes öreguras 1.2-es B-Corsával jártam. Ha nem 5 személy + csomagok volt benne, akkor autópályára tökéletesen elég. Az engedélyezett sebességet bármikor tudta tartani. Igaz, hogy a vége 155 volt, tehát a 130-al menők előzgetéséről szó sem lehetett.

Viszont legalább nem evett sokat.


Ha amúgy az autó egyben van, szerintem ne cseréld le. Hálás is lesz azért a napi 2x 40 perc meghajtásért. Pár nap után érezni fogod, hogy városban is kevésbé lomha.

2015. dec. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A lóerő miatt szerintem is felesleges lecserélni. 120-at simán megy pályán, vezettem ilyet.
2015. dec. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem 1.2-es, 75 lóerős benzines autóm van de 100km/h felett elég hangos már és úgy tudom hogy a fogyasztás is rendesen megugrik.

Ha autópályán akarnék menni akkor vennék 1.6-ost.

2015. dec. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amikor az általam említett 1,2-est először meghajtottam autópályán (teljesen el volt lustulva, dadogás, nem vette a fordulatot rendesen), nem kezdett zabálni.

Volt egy Budapest-Győr-Budapest 4.-ben padlógázon, végig tiltás közelében (onnan tudom, hogy néha beletiltott), 155 szép lassan kidolgozta magából az évek mocskát, már oidafelé kezdte tudni a 155-öt. A fogyasztása épphogy nem érte el a 8 litert. Teletank-teletank mérés volt.

Szerintem ez a fogyasztás egy iylen mikiegér bódét vonszoló 45 lóerőstől tolarálható. Nem kihajtva 120-130 között az inkább 6,5-7 lett volna.

2015. dec. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Neked a napi ingához elég lesz a 75 lóerő, nem kötelező 130-cal menni, de ha szükség van rá akkor az sem jelent neki áthághatatlan akadályt. Több száz kilométert menni viszont már nagyon "vékonyka" a 75 ló, főleg ha kihasználod a kocsi teherbírását, ehhez nagyon jól jön a 120 paripa. Mérlegelj a saját autózási szokásaidnak megfelelően!
2015. dec. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%

nem szabad szenvedni gyenge autóval, pláne minden nap..

vedd meg a 120 lovas benzinest.


ha számít a fogyasztás, akkor viszont picike autót vegyél, vagy tartsd meg a régit..az az igazi öröm nélküli autózás. azzal csak szenvedsz...szét kell taposni, hogy menjen, jobban amortizálod a motort, és többet fogyaszt a reméltnél...de jóval..

ha nem taposod, akkor meg feltartod a forgalmat.


szóval 120(vagy több)

2015. dec. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 szántóvető ***** válasza:
nem siettem tehát m0-tól félegyházáig beálltam egy kamion mögé és 85-öztem.feltartottam a forgalmat,valaki jelentsen fel.
2015. dec. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nekem viszont nem mindegy,hogy mikor indulok, és,hogy mikor érek haza.

130-140-et menni akarok sebességben.

Az autóm 120-nál életveszély, hangos, rossz az úttartás, nem pályára való.

Ezres motor.

Megbízható, de a városi használatra van kitalálva, az a neki való közeg.

A hentes is kitudja sütni a kenyeret, de lehet,hogy aztán kibelezi.Jó az nekünk?

Szóval értitek...megy az autópályán, de nem oda való.

2015. dec. 19. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!