Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóknál a motorhiba jelző...

Z33 kérdése:

Autóknál a motorhiba jelző lámpa kigyulladhat és hibát jelezhet rossz minőségű benzin miatt is?

Figyelt kérdés
Konkrétan citroen xsara 2-nél teletankolás utáni napon(kb 20km megtétele után)villogni kezdett a motorhiba lámpa,és az autó dadogni kezdett(3 hengeres hang) semmi teljesítmény.Elm kódolvasó P0300 hibát írt ki.3-szor kitöröltem a hibát és minden alkalommal helyre is állt a motor működése,de csak rövid ideig.Hazaérve a tankba töltöttem 100ml spuri adalékot és láss csodát azóta nem gyulladt ki a lámpa és az autó gyönyörűen megy.
2015. dec. 20. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, de bármi más üzemanyag rendszer hiba is lehetett vagy más. Egyébként hol tankoltál?
2015. dec. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elő bizony. Hol sikerült így megtankolni? Csak hogy mi ne menjünk oda.
2015. dec. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem az üzemanyaggal van a probléma. Olyan benzint amitől "semmi teljesítmény" nincs, nem, hogy Magyarországon de még Romániában se árulnak.


P0300: Rendszertelen/több hengert érintő égéskimaradást érzékelés


Gyújtógyertyákat, kábeleket, trafókat nézném meg először.

2015. dec. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy ritka pocsék helyen tankoltál, gyenge oktánszámú benzint...

Jobb autókban van oktánszám-utánállító, amely érzi a gyenge benzint, és állít a gyújtáson...egyszer sajnos kénytelen voltam egy eldugott helyen tankolni, nos pár száz méter után csörgött, mint a veszedelem...de szép lassan elhallgatott a csörgés, és újra jól ment a vas...az érzékelő utánállította a gyújtást...


a spuriban van oktánnövelő...

2015. dec. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A citroenekben igen. Nekünk c3-as autónk van első generációs. Full fapados. De ha a benzinben víz van, akkor az autó jelzi. :D Melyik 12 éves német autó tudja ezt? :D

2015. dec. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a skoda fabia tudja jelezni és jelzi is. Mármint lámpával a műszerfalon, meg rángat a kocsi és megtorpan. Sikerült ezt pár hete pont egy előzéskor csinálnia, azt hittem ott halok meg mert szembe már ott volt a kamion, ezt a rohadt kis kocsi meg nem bírt menni, hátul már szintén a seggembe voltak, alig tudtam visszabújni a kamion mögé. Szerencsére ez nem az én autóm, hanem apámé, de soha többet nem ülök be bele.
2015. dec. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Üdv emberek most jelenleg enis hasonlo cipoben jarok az opel astrammal hogy 1 Debreceni kuton tankoltam bele (szerencsere nem tele) es jottunk hazafele kutya baja es kb a lakhelyunktol ugy 5km-re elkezdett villogni a motorhiba lampa meg lentebb csokkent a kocsi ereje is nekem is van elm kiolvasom neztem es nekem is a P0300as hibat dobja ki megoldas lehet vajon nekem is erre a spuri vagy barmilyen mas ehhez hasonlo adalek? koszonom a segitseget elore is!
2017. dec. 11. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!