Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha amolyan "kereskedős"...

Ha amolyan "kereskedős" képeket készítek az eladandó autómról, az jelenthet hátrányt?

Figyelt kérdés

Szeretném eladni az autómat, és most tartok ott,hogy ki van takarítva, le van mosva, már csak el kell készíteni a képeket.

Amikor böngészek a hirdetések között, ezerszer jobban szeretem a 12 HD képes hirdetéseket, mint a 3-4 képeket, félig kilógó autóval.

Sőt, sokkal előbb néznék meg egy olyan autót, mint azt amit nem tudnak rendesen körbefotózni.

Persze felelőtlenség lenne azt mondani,hogy előbb is venném meg, azt amelyikről jó képek készültek, mert attól még lehet szar.De nagyobb kedvet csinál ahhoz,hogy elmenjek, és élőben lássam.

Viszont, én például bizalmatlan vagyok a nepperekkel, okkal vagy talán alaptalanul, de ez bennem van.

Ezért is félek attól,hogy szép kép,szép tiszta autó=rejteget valamit.

Pedig nem.Csak én ezt várom el másoktól is, ezért szeretném ezt nyújtani.

Tudom, csak egy pár képről beszélünk, de mondani szokták,hogy egy jó kép eladja az autót.

Ha nem is így van, de van benne igazság az biztos.


2015. dec. 20. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor autót kerestem, akkor mindig a minél több képet és részletesebb leírású hirdetések között mazsoláztam. Szerettem a nagy felbontású jó minőségű képeket amiken végig néztem a verdákat. Sőt, ha videó van az se hátrány.
2015. dec. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezzel én is ugyan így vagyok.

A legjobb amikor oda van írva,hogy magánszemélytől.

Nem azért, sosem vásároltam kereskedőtől, sosem vert át, de ő mégis abból él,hogy minél nagyobb haszonnal adjon el valamit.

A magánszemély meg mondjuk olyan jól ismeri az autóját,hogy eltudja titkolni a hibáit, szemben a nepperrel, aki csak a tapasztalataira hagyatkozva vizsgál át egy autót, és neki is előjöhet egy olyan hiba amiről nem tud, akár akkor amikor próbaútra viszik a kocsit.

De a Totalcaron olvasva, az átvert vevők 75%-a kereskedőtől vásárolt.

2015. dec. 20. 14:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elég a 6 kép a hirdetésbe, csak látsszon rajta elég részlet az autóból. Úgysem a kép alapján veszik meg, az maximum az érdeklődést hivatott felkelteni. A fényképezőgépek még mindig jobb fotókat csinálnak, mint a telefonok.

A 12 kép még mindig fizetős, ugye? Én inkább beleírnám a hirdetésbe, hogy további képeket kérésre küldesz, a többi képet feldobni egy netes albumba, akinek kell átküldeni a linket. Ez elég költséghatékonynak és profinak tűnik, sőt 12-re sem vagy limitálva.

A szép kép szerintem nem riasztó, csak azt jelenti, hogy tud fotózni az illető - az riasztó, amikor a 6 fénykép közül egyiken sem látszik semmi ÉS az eladó helyesírása kiábrándító. Levonom a következtetést, hogy valószínűleg ostoba és technikához sem ért.

És ne vizesen fényképezd, mert az a legjobb, amikor a megmattult, karcos festést a még vizes karosszéria fotózásával próbálja palástolni az eladó. Gondolom láttál ilyet: még csöpög le a wasser és látszanak a betonon a víznyomok. Mondjuk a koszos sem jó, mert akkor meg azért nem látszik és azért gyanús.

2015. dec. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Valóban a "vizes" fotózást én is igazán szeretem...

Nekem maximum annyi víz lesz rajta, amennyit az időjárás rátesz.

De eleve van rajta karcolás, amit bele is írok, sőt gondolkozom a komolyabb karcolások külön fotózásán, hogy ne legyen meglepetés.

2015. dec. 20. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!