Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Megane önindító a...

Arita2005 kérdése:

Renault Megane önindító a motortérben?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy a Renault Megane Alize 1.4 16V gépkocsinál a motortérben merre találom az önindítót? Laikus vagyok, csak szeretném megnézni a csatlakozót, mert némi probléma van az indítással. Ha lehet egy képet vagy egy rajzot ha tudna valaki az elhelyezkedésről, azt is megköszönném!

2015. dec. 20. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
váltónál lesz ha a kocsival szembe állsz baloldalt, de valahol lent. Szerintem csak aknából tudod elérni
2015. dec. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ...nem túl jó hír, akna nincs :)
2015. dec. 20. 19:08
 3/10 anonim ***** válasza:

A motor mögött a leömlő alatt van. Ha a jobb oldalát megemeled és aláfekszel, akkor eléred a csatlakozókat.


Mi az a "némi probléma" az indítással?

2015. dec. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Néha beindul, néha nem, de inkább nem. Indításkor csak a kattanást hallom, a csatlakozóra vagy a bendix(?) kopására gondolok. Aksi probléma nincs, azt teljesen jó. Csak ha a csati lazult meg, azt orvosolom (remélem), szerelőhöz most az ünnepek alatt nem tudom hogyan tudnám eljuttatni, már ha egyáltalán dolgozik ilyenkor valaki is :) Ja és tegnap bikáztuk, úgy beindult. Aztán elmentem az akkushoz, aki bemérte az aksit, annak semmi baja. Ott is beindult, majd mikor leálltam vele, ismét nem indult be, be kellett tolni. Azóta egyszer sikerült beindítani, de aztán ismét csak kattan kattan és kattan. Persze nem biztos, hogy ez a gond, de ezt meglesném első körben.
2015. dec. 20. 20:45
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem a bendix-re gondoltam, hanem azokra a bronz érintkezőkre, bocsánat.
2015. dec. 20. 20:48
 6/10 anonim ***** válasza:

"Csak ha a csati lazult meg, azt orvosolom (remélem)"


A remény hal meg utoljára! :)


Az akksiról először oda megy a vezeték, ha lelazul akkor a töltés is szarakodik...

2015. dec. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Szia. Érdelkődnék, hogy megoldódott-e a probléma, illetve mi volt a hiba? Nekem fluencem van és ugyanez a hiba.

Üdv

2016. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szia, bocs a kései válaszért...nem önindító hiba volt, hanem a klímakompresszor szart be sajna, ami kicsit drágább mulatság lett.
2016. márc. 17. 07:57
 9/10 anonim ***** válasza:

A klímakompresszor? Fura, mert alapból üresjáratban forog a szíjtárcsája, és nem szabadna befolyásolnia az indítást.

Ez lett volna a legutolsó ötletem. (Vagy ez volt a jó drága ötlete a szerelőnek.)

2016. márc. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dávid Gábor válasza:
Nekem is ez a húsbavágó problémám :( de mi köze a klímakompresszornak az indításhoz?
2020. jan. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!