Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti szóltok az előttetek menő...

Ti szóltok az előttetek menő autósnak, hogy nem működik a féklámpája?

Figyelt kérdés

Volt már ilyen, de akkor a férjemmel ültünk az autóban és egy csaj vezette az előttem lévő autót.

Hév átjáró, piros. Akkor kiszálltam, odamentem, hogy ugye tudja, hogy egyáltalán nincs féklámpája?

Múlt héten megint ment egy előttem, de az "sportosabb" kocsi volt, nem tudom ki vezette, és egyedül voltam. Szintén piros a hévnél, de most nem szálltam ki, hogy szóljak.

Ti szoktatok szólni, vagy szólnátok?

Sajátotokat ellenőrzitek néha? (Őszintén!)


Egyáltalán van, aki erre rosszul reagálna?



2015. dec. 21. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Őszintén? Nem szoktam ellenőrizni a sajátomat sem, nincs hogy, de a múltkor a barátnőm fordult meg az udvaron az autóval, én álltam kint, úgy vettem észre, hogy nem megy az egyik hátrameneti lámpa.

Másnak is szólok ha úgy jön ki, és ha nem valami fekete 7-es BMW-ről van szó. De menet közben nem fogok senkit lelámpázni ezért.

2015. dec. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Már nem szólok...főleg miután már nem egyszer jártam úgy,hogy szóltam az embernek normálisan,majd közölte,hogy foglalkozzak a saját dolgommal/kit érdekel,ki kérdezte...stb....de a best of az volt,mikor azóltam az embernek,hogy egy féklámpája sem ég,majd bokor arccal közölte:tudom,vagy 2 héttel ezelőtt szólt egy másik sofőr is.....
2015. dec. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szólok, ha éppen meg kell állnunk mondjuk vasúti átjáróban. De a gyorsforgalmin nem próbálok beállni mellé és integetni. :)

Biztosan van aki rosszul reagálna, de akkor még mindig el lehet küldeni melegebb éghajlatra, hogy nyugodtan veszélyeztesse tovább az autójába ülő családtagjait továbbra is.

Nagyon sok sofőr már automatikusan támaszkodik a harmadik féklámpára: ha nem világít, akkor úgy tekintik, mintha nem is fékezne - ha éppen figyelmetlen a másik sofőr, akkor ebből simán lehet koccanás.


A sajátomat? A garázsban látszik a falon mögöttem, csak a tükörbe kell belenéznem amikor betolatok. Azt meg úgyis nézem ha nem akarom lezúzni a lökhárítót...

2015. dec. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Már nem...mint ahogy a 2-es írja...sajnos így, vagy hasonlóan jártam párszor, úgyhogy nem törődöm vele.


a legjobb, amikor a Hungárián a mögöttem jövő reflektorral jött, majdnem kifolyott a szemem..lámpánál mellém állt, tisztelettel jeleztem, hogy nagyon vakít a reflektora...

..azt monta: tudom...és nem kapcsolt tompítottra.

2015. dec. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen autósok miatt szív az aki egyébként örülne ha szólnának neki ilyen miatt. Én is köztük. Szoktam ellenőrizni a világítást, de kimehet az menet közben is és ilyenkor jól esik az embernek ha jelzik felé a hibát.
2015. dec. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Beviz Elek ***** válasza:

Alkalomfüggő, de nem jellemző hogy majd kiesnék a kocsiból csak hogy szólhassak. A kiégett izzó mindennapos, akit érdekel az észreveszi és kicseréli. Olyan miatt viszont szóltam már, hogy kimozdult a dísztárcsa a helyéről és majdnem elhagyta a srác. Pirosnál előresétáltam, szóltam, megköszönte, visszanyomkodta.


Körbesétálással nem nézegetem az izzóimat. Az első izzókat menet közben észreveszi az ember (másik kocsin látszik), indexet a visszajelzőből hallani, fék és tolatólámpa látszódik este, hátsó helyzetjelző már kevésbé, de rendszeresen kiszállok a kocsiból (garázsajtó nyitás, csomagtartóba pakolás, stb, stb), mindig ránézek mert nagyon szép, tehát észrevenném.

2015. dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én néhanapján ránézek a hátsó lámpákra, hogy égnek-e, de az a néha napján a 2 hetentétől a negyed évig terjed. Az, hogy nem ég az előttem haladó egyik féklámpája sem az akkor zavar, amikor tömött sorban haladok városban viszonylag nagyobb tempó mellet, egyszerűen veszélyes a szituáció. Arról, hogy bárhogy, bármit jelezzek az előttem haladónak már leszoktam, egyszerűen olyan sötét a többség, hogy csak félreértik, max ha motorral vagyok akkor beállok mellé és szólok. Egyszer egy nő mögött mentem, zsír új volvo, városban este 10kor ment ledes nappalival, ekkor persze hátul semmi nem világít, azt mondta nem vette észre, meg a kocsi szervízben volt, de legalább megköszönte. Számtalan öreg papa ment már mögöttem szuzukával, toyotával meg reflektorral, hiába pumpálom a ködlámpát mint vak a csengőt nem jut át hozzájuk az üzenet. Amiért viszont kereket leengedni tudnék az a dugóban ki a körforgalomból index nélkül.
2015. dec. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6-os: Nem kiégett izzóról van szó, hanem egyáltalán nem működő féklámpáról. Amikor nem látni hogy fékez, csak a lassításból lehet következtetni.


Igen 7-es, sajnos sok ilyen van. Nekem a másik "mumus" a ködlámpa. Hiáda csinálok bármit, nem kapcsolják le...

2015. dec. 21. 18:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Én motorosként szoktam szólni, bár eddig csak menet közben került rá sor (tehát nem lámpánál állásnál).

Szóltam már azért is, mert az illető már majdnem elhagyta a dísztárcsáját, meg olyan is volt, hogy full lapos gumival ment. Mindig megköszönték, hogy szóltam.

2015. dec. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyszer jött mögöttem egy kocsi, aminek az egyik lámpája a többi autós szemébe világít. Tudjátok, a szokások ex-törött autó. Villogtattam neki kettőt a fékkel, hátha rájön, hogy mit akarok, erre felnyomta a reflektort, és a seggembe jött. Megelőzött, aztán én is felnyomtam neki. Utána még mindig szórakozott velem, elegem lett, aztán úgy döntöttem, hogy megelőzöm. Versenyezhetnéke volt neki, benne voltam a játékban. :D Biztos meglepődött, amikor 170-nel elhúztam mellette úgy, hogy öten ültünk az autóban. :)

Igaz, ez csak egy példa egy agresszív baromra, nem mindenki ilyen.


Egyébként ha valaki jön szembe, és te villogtatsz neki, hogy nem jó a lámpája, akkor egyből arra gondol, hogy rendőr van a közelben. Én át sem engedném a hasonló autókat műszakin. Röhejes, hogy így közlekednek az autók az utakon...


Én a sajátomat ellenőrzöm néha. Most pl nem jó az egyik rendszámtábla világításom.

2015. dec. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!