Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szivargyújtó áramtalanítása?

Szivargyújtó áramtalanítása?

Figyelt kérdés

Vettem egy FM transmittort, amit az autóban hagytam, nem kapcsolt ki azután sem, hogy kihúztam a kulcsot... ezután átnéztem a kocsi leírásait amiben az állt, hogy az ajtók bezárásától számított 10 percig használható a szivargyújtó, azaz addig marad áram alatt, szóval elméletileg utána ki kellene kapcsolnia. Kb fél óra múlva visszamentem az autóhoz és ugyanúgy világított az FM transmittor képernyője, ami nem feltétlenül kedvező az akkumulátornak... Van valami tipp, megoldás erre? hosszú távon a kihúzgálás sem a legjobb megoldás


Lehet hogy az előző tulaj hosszabb ideig állíttatta át, vagy gyárilag mégsem 10 percre állították be, esetleg ez a funkció kimaradt és ki sem kapcsol hosszabb idő után sem?


Skoda Octavia - 2003



2015. dec. 24. 15:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Esetleg azt honnan tudhatom meg hogy szoftver vezérli-e a kikapcsolást, tehát belehet-e állítani, vagy külön van rákötve az aksira és marad a kihúzgálós módszer? :D
2015. dec. 24. 15:35
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos nem softveres. Inkább időrelére tippelnék. Húzd csak ki, ne legyél lusta. Tűzbiztonság szempontjából is ez a legjobb megoldás!
2015. dec. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem lustaság, csak minden nap ki-be szálláskor bedugni, kihúzni... Nem feltétlenül jó az hosszútávon. Úgy hagytam, két óra mulva megnéztem, akkor sem áramtalanítódott a szivargyújtó, pedig a könyvben úgy van írva hogy 10 perc után áramtalanítódik a gyújtó is, de mégsem..
2015. dec. 24. 20:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, h a sluskulcsot is minden nap ki- be huzogatod!

;)

2015. dec. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben :D de a kérdés az lenne, hogy szoftverben belehet állítani azt hogy kikapcsoljon, vagy a gyújtó külön van bekötve?
2015. dec. 24. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!