Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 típusoknál a 3 és...

Simson S51 típusoknál a 3 és a 4 sebességesnél a kuplung tengely különbözik vagy egyforma?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy a gyári 3 sebisnek a kuplungtengelyén ugye alapból 2 fogaskerék van és hogy rá lehet e rakni egy harmadikat vagy csak a gyári 4 sebis tengelye jó ilyen művelethez? (Azt tudom hogy a furulya tengely nem egyforma mert a 3 ason 9 lyuk a 4 en pedig 12 lyuk van)
2015. dec. 26. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
A kuplungtengely ugyanolyan,arra rá lehet húzni a 4-es fokozat fogaskerekét,viszont ahogy te is írtad,a csőtengelyen nincsenek meg a furatok a 4.fokozat helyén,ez utóbbi tengelyt cserélni kell.
2015. dec. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ..ja és még valami hogy a húzó tengelyt ami a csőtengelyben a golyókat vonogatja azt is cserélni kell ugye ? :))
2015. dec. 26. 12:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, azt is cserélni kell.
2015. dec. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Szerintem a belső golyókitoló tengelyt nem kell,viszont a blokk bal külső részében van egy nagyobb csődarab szerű alkatrész,aminek az oldalán egy ferde nút van,ez tolja ki be a golyókitoló tengelyt,rajta van sebességfixáló hullámos rovátkás rész.

Na ezt a ferde nútú alkatrészt biztos ki kell cserélni,mert ezen van meg a 4 fokozat(+az 1-2 közti üres)rovátkája.

Mivel ezen hosszabb a nút,ezért tudja tovább betolni a kitolótengelyt,ami aztán beugrasztja a golyókat a 4-es fogaskerékbe.

2015. dec. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
[link] Erre gondolsz? Most teljesen elbizonytalanodtam hogy a furulyatengely belsejében lévő kis bütykös tengelyt cserélni kell e vagy nem :))
2015. dec. 26. 20:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Én arra emlékszek, hogy amikor anno a sajátom váltóját újítottam fel, akkor direkt kérdeztem a boltban hogy van-e különbség, és mondta hogy van. Szóval négyes váltóhoz valót kértem, de lehet hogy ennek ellenére a hármas is jó bele vagy fordítva, nem tudom. Mondjuk Mofakeren amit árulnak az elvileg jó három és négy sebességesbe is.
2015. dec. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1/4 vagyok ismét.

Amit belinkeltél(valami kulisszatengely,vagy mi),azt 100% cserélni kell 4-esre,mert nem tudnád tovább léptetni a váltót!

A belső furulyatengelyt(vagy golyókitolótengelyt) viszont nem,mert amit írtam is,hogy a kicserélt 4-es kulisszatengely tovább tudja befelé tolni a kitolótengelyt,ezért beurasztja a 4-est is!

Mostmár emlékszem,így van! :)

2015. dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most így az jutott az eszembe hogy a 3 sebességesnél 1 és 2 között is és 2 3 között is van üres.... namost ha a négy sebességesnél nincs csak 1 üres mégpedig 1 és 2 közt akkor gondolom a 4 gangosnál a második üres helyén van a 3 a 3as helyén pedig a 4 (persze azt tudom hogy a váltódobot mindenképp cserélni kell) .....Na mind1 nemsokára ugyis kiderül ...
2015. dec. 27. 08:22
 9/9 anonim ***** válasza:

1/4/7 vagyok.

A 2-3 között ugyanúgy megmarad az üres,sőt még a 3-4 között is lesz,de a fix üres,amit a kulissza és a furulyatengely is rögzít,az csak az 1-2 közötti.Ennek van rovátkája a kulisszán is,amit belinkeltél,a három kis hullám az 1-üres-2,utána nagyobb hullámokkal 3-4,de ez utóbbiak között már nincs üres rovátka.(ebbe a rovátkákba ugrik be egy kis rugós alkatrész,ami stabilitást ad a fokozatoknak.

A 2-3,és a 3-4 közti üres tehát lesz,de nem nagyon szokta senki használni,illetve nem is ér semmit.

Ja,és amit én kulisszának hívok,az a váltódob :)

2015. dec. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!