Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra h 1.9. Hogyan kell...

Janyka kérdése:

Opel astra h 1.9. Hogyan kell a hűtővizet leengedni, hogy mind kifojjon, illetve hogyan kell utánna légteleníteni, ha kell egyálltalám?

Figyelt kérdés
2015. dec. 27. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha szembe állsz az autóval, elvileg a hőtő bal alsó részén van egy leengedő csap. Ott célszerű leengedni.

Légteleníteni külön manuálisan nem kell, automatikusan megoldja. Arra kell figyelni, hogy az első pár km-es út után mire nyit a termosztát, eléggé le fog esni a szint a kiegyenlítő tartályban. Ekkor rá kell tölteni. Utána is az első pár száz km-en fogyni fog a tartályból, ahogy kijön a levegő. Ekkor is rá kell töltögetni, de már nem olyan sokat mint az elején.

Én nyáron cseréltem a teljes mennyiséget. Igaz az enyém 1.7-es.

2015. dec. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia.

Köszi a részletes leírást. A légtelenítéstöl tartottam de akkor az ugy jó ha magának megoldja. Azt most nemrégen megnéztem a bal oldalán alul van egy fekete kerek bordázott kör alakú tekerentyű, az lenne a csap akkor gondolom. Mellette egy kis cső van, gondolom ott fog jönni a víz. Még egy kérdés. Ha ott megnyitom a csapot akkor az összes víz kijön a rendszerböl, mást nem kell semmit csinálnom. Illetve hány liter fog kijönni, hogy számoljak a feltöltéssel?

2015. dec. 27. 18:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, az lesz az.

Ez a leengedő elvileg a rendszer legalján van. Elképzelhető, hogy egy-két deci marad benne. A csővekben, vízpumpa környékén stb. De az a minimális mennyiség véleményem szerint nem oszt, nem szoroz. Márkaszervizben is így cserélik.

Hallottam már olyanról, hogy van aki pár másodpercre beindítja a motort, hogy a maradékot is minél jobban kisajtolja a rendszerből. De én ezt nem mertem megcsinálni.

Melyik 1.9-esed van? 100, 120 vagy 150 lovas? Utóbbinak 6,2 liter a feltöltési mennyisége, a másik kettőnek 7,0 liter. A gyári GM fagyállót ha 1:1 arányban hígítod vízzel, akkor -38 fok a fagyáspontja. Ez vagy egy kicsit hígabb, bőven jó. Tehát én 3db 1 literest vennék, aminek darabja 1500Ft körül van.

2015. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Esetleg ha attól a pár deci régitől is meg akarsz szabadulni, akkor én azt csinálnám, hogy ioncserélt vízzel feltölteném a rendszert, egy kicsit megjáratnám, majd azt is leengedném. Így tényleg szinte semmi nem marad a régiből. Arra persze figyelj, hogy ne forró motorba öntsd a hideg lét!
2015. dec. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Te kérdezted az opelforum.hu-n is? Épp most olvasom ott is van egy ilyen kérdés. :)
2015. dec. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A 120 lovas van. Akkor ahhoz 7 liter kell ha jól értelmezem. Szerintem annyira nem bonyolítom túl a leengedést. Termosztátot cserélek, ezért akarom egyúttal az egészet kicserélni mert sok éve benne van már. Hadd frissüljön meg. Akkor a 7 literhez 3,5 liter tömény fagyálló kellene?
2015. dec. 27. 20:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is ezért cseréltem a nyáron. :) Tél előtt meg akartam csinálni.

Szerintem elég a 3 liter a töményből. Nem -38, csak kb -30 fokos lesz. Az is bőven elég. De ha biztosra akarsz menni vehetsz 4-et is. Rosszat nem csinálsz vele, ha töményebb. A maradék meg megmarad tartaléknak.

2015. dec. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értelek. Elég lesz az a 3 liter is akkor. Szerdán megoldom a cserét. Köszi az infókat. Sokat segítettél.
2015. dec. 27. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!