Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Dio menetközben leállt!...

Mukuly kérdése:

Honda Dio menetközben leállt! Oka?

Figyelt kérdés

Teljes gázon leállt mint ha levenném a gyújtást utána azonnal indul! Új henger dugó stb. 120-130km van benne.

De most nagy csattogát kottogás kallamoslás és még a hátsókerék is beblokkolt, utána azonnal indul.


2015. dec. 27. 20:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elégtelen kenés. Besült, de még nem annyira, h megragadjon. Kap olajat?

Vagy gyűrűtörés is lehet. Még el is indítható jó esetben utána.

2015. dec. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én keverem a benzint most 30-as van benne. ma ránézek a gyűrűre de az eset után azonnal beindult a motor és nem volt se csörgő se más rendelenes zörej! esetleg úgy ahogy mondod hogy megragadt a dugó de nem annnyira hogy besüljön.
2015. dec. 28. 11:40
 3/11 szerencses85 ***** válasza:
Igen, valószínűleg megragadt. A 30-as keverék az jó, ha tényleg annyiba keverted, viszont bejáratás közben NE húzd neki teljes gázon, max fél gáz, és nagyon finoman menj vele. Ezért állt be, most lehet, hogy köszönhetsz a jó kis hengeredtől/dugattyúdtól, attól függ mennyire okozott kárt.
2015. dec. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
na szétszedtem tényleg megragadt, de szerencsére semmi komoly károsodás nem történt. de viszont valami a dugószélét és a hengerfejet kikezdte valami apró lehet. az előzöt azért cseréltem mert szétpukkant a felsőtűgörgő olyan lehetséges hogy maradt a forgantyúsházba darabka vagy valami más lehetett.
2015. dec. 28. 18:45
 5/11 szerencses85 ***** válasza:
Maradhatott darabka, igen. De egyébként ne húzd fél gázon többnél, mert még egyszer be fog sülni.
2015. dec. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Uh, bakker. Széttört a dugattyú csapszeg tűgörgőd és nem szedted szét a blokkot kitakaírtani??? Ez nagy hiba ám. Én is jártam már így többször, h széttört a görgő. Egysezr meg a csapszeg rgzítő zéger tört ki, az tett tönkre a henger- dugattyú szettet.

Minden alkalommal alap, ha a rolni, vagy gyürű törik, a blokkot szét kell bontani, kitakarítani, mert a bennmaradó fémtörmelék újra károkat fog okozni.

Amúgy a csapágy sajnos szűk keresztmetszet, főleg azért, mert ugyanolyan széles a rolni háza a hajtórud szemével, a dugattyú csapágyai között legalább oldalanként 3-4 mm holtjátéka van oldalirányban kisiklani a kosárnak, ezáltal extrém megnő a csapágy igénybevétele, befeszül és törik. Viszi magával ugye a henger, dugattyút, hengerfejet, mindent. Jó esetben a hajtórúd egyben marad.

Én most találtam hozzá olyan tűgörgőt, aminek a szélessége megfelelő, itt a holtjáték kb oldalanként 0,5- 1 mm közötti lehet, ezzel már remélhetőleg ki lesz küszöbölve a probléma. Most bejáratós a szett, de brutál erő kijön belőle.

2015. dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

egyébként van benne valami mert 2 éven belül ez a 3-dik tűgörgő igaz az első kettő gagyi márka volt ez most prox.


és meddig kéne még fél gázon járnom vele? mert most össze raktam ezzel a dugóval és hengerrel újra blokkot kitakaíritottam amennyire tudtam.

2015. dec. 28. 20:48
 8/11 szerencses85 ***** válasza:
120-130 még elég kevés, menj vele legalább 3-4-500-at.
2015. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem így van, h kitakarítod, amennyire tudod. Azt csak akkor tudod, ha szétszeded.

Lehet még benne törmelék. Tudom, nem kis meló, én már párszor megtettem. Megéri. Milyen hengert tettél rá?

A csapágy márkánál fontosabb a megfelelő szélesség. Sajnos gyárilag is keskennyel szerelik őket, igaz nem is a tuningolásra vannak méretezve. Nekem volt FAG, SKF, műanayg házas, fémkosaras, mindegyik összetört.

2015. dec. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
egy 60cc henger van rajta és gyári méretű tűgörgő van hozzá. a főtengelyen kivűl minden új a motoron jövőnyáron a főtengő is cserélve lesz valami erősítettre.
2015. dec. 28. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!