Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw e36 2.5 24v utóról lenne...

Bmw e36 2.5 24v utóról lenne szó. Vettem egy motort hozzá berakás előtt hogy tudom megnézni hogy a vizpumpa jó-e rajta? Mert leakarom cserélni a gőrgőket, hosszbordás szíjt, termosztátot.

Figyelt kérdés
2015. dec. 27. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Hirtelen nem tudom, de cseréld ki mindenképp a pumpát is, mert lehet most még jó, de 1000 km múlva lehet megáll mint a szögg, és felfőzöd a motort.
2015. dec. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az lesz úgy is új olajat kapott,szelepfedél tömítést,kartertömítést, akkor már nem sajnálom rá azt a 10.000 ft-ot .Milyen márka a jó? Skf?Doltz?Febi?


Jah és nem tudjátok véletlen ha regisztrálok a kovács-autónál akkor nekem a kedvezményes árat kell néznem?


Mert akkor sokkal olcsóbb mint az unix meg a bárdi.

2015. dec. 27. 23:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Gyári pumpa PA, amit sűrűbben kell cserélni, mint a fémet!

Febiben gyárit kapsz.

Meyle álítólag fém, de drágább.

PA tól se kell félni, ha időben cseréled!



Igen a kedvezményes árat fizeted.

2015. dec. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
aha értem.amit kivettem az fémlapátos.fémlapátost is akarok venni állítólag az jobb nem törik mint a műanyag.
2015. dec. 28. 00:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmivel nem jobb, láttam már darabokrahulni fémlapátos pumpát is.

A kavitáció az kavitáció, ha fejed tetején ugrálsz akkor is. tovább bírja a fém ennyi.

Tökéletes a PA is, nekem az van a sajátomban. Egy a titok , be kel tartani a gyári csereperiódust!


Kovácsauton meg a feszítővel vigyázzz!!!!

sokszor a kép és cikszám meg a leírás mást takar.

realoem.com -n keresd ki a feszítőt, mert van ami csak patron de komplettnek írja és van ami komplett de csak görgőnek írja iletve van ami a klimájé de generátorszíjhoz írja(nem azonos a kettőnek a patrona és karja csak a görgő).


Feszítők, görgők, vízpumpa, viszkó, szíjjak, kedvezménnyel kijön egy klilóból ha klimás a verda és akkor letudva párévig!


Légteleniteni meg normálisan légtelenitsd le, mert sokan elcseszik aztán sírnak utána....

2015. dec. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát igazából e30-ba lesz belerakva a motor.klímakompresszort azt ki iktattam.meg a szervó szivattyút is.későbbiek folyamán lesz belerakva e36 szervós kormánymű.


nem tudom hogy mi mikor lett cserélve a motorban.ezért cseréltem le eddig:szelepfedéltömitést,kettő görgőt,,kartel tömitést,váltóolajat,kulisszát felújítottam,gyertyákat vettem bele,


Még be kell szereznem a termosztátot,vízpumpát meg a szíjat.


Jó kis oldal ez a realoem amúgy.meg innen is szoktam rendelni schmiedmann.

2015. dec. 28. 00:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet nekem rémlikrosszul, de e30 ba csak e34 teknővel fér be az M50.

Viszkót is vegyél újat, mert aztán jön a sírás, hogy szar béjembééé forralja a vízet!

Legnagyobb hűtő is kell, az 1.6os hűtő kicsi lesz!

2015. dec. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen így ahogy mondod e34 m50 úgynevezett elől púpos kartel kell hozzá azért is cseréltem kartel tömítést.hűtőből is a m50-é jött a motorral együtt.


viszkó az van itthon azt majd letesztelem ha beindult a motor.előtte m50 2.0 volt bent azon tökéletesen működött.

de ha nem lesz jó akkor abból is veszek újat.


Meg lehet hogy bekötök még pluszba egy elektromosan kapcsolható ventilátort a hűtő elé.


Amúgy már bent van a motor.csak még ezeket kell kicserélnem amiket felsoroltam. kösz a segitségett.

2015. dec. 28. 01:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!