Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szemorvostól kaphatok olyan...

A szemorvostól kaphatok olyan engedélyt, hogy az autó első 2 ablaküvegen is sötét fólia lehessen?

Figyelt kérdés

Ha elmegyek a szemorvosomhoz, hogy írjon olyan igazolást, hogy érzékeny a szemem a napfényre ( Valóban érzékeny, aki erős szemüveget visel az tudja) és akkor jogosúlt lennék az első két ablak lefóliázására? Jelenleg szemüveget viselek, ill. mindig és -12 dioptriás a szemem.

Előre is köszi a válaszokat!-)


2010. márc. 24. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
javasoli fogja a szemész szakorvos, a fényre sötétedő szemüveg használatát, mert már az optikusoknál, vagy 20 éve létezik ilyen lencse.
2010. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha az első ajtókra gondolsz, akkor azt fóliázó cég megcsinálja úgy, hogy még a rendőrnek ne csípje a szemét. Meg van a határ, hogy hány százalék fényáteresztőnek kell lennie a fóliának.
2010. márc. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:47nek.


nekem fényre sötétedő szemüvegem van és autóban nem működik, mert az uv sugarakra reagál ami nem hatol át az üvegen, csak kis mértékben, így nem sötétedik be számottevően + az autók üvege nagyrészt már uv szűrős, ergo ez neki nem megoldás. legközelebb ha lehet ne írj be olyan dolgokat, amikről nem vagy elég tájékozott.

amit írtam az a transition fényre sötétedő lencséire igaz biztosan, hogy van-e már újabb technika azt nem tudom, de szerintem szörnyen drága.

2010. márc. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Utolsónak: pont ez az hogy drága olyan szeműveg.

Azért köszi mindenkinek, de még írhattok.-)

2010. márc. 24. 20:07
 5/12 anonim ***** válasza:
19:57es vagyok. nekem előző szériás transition van, tudtam szerezni kivezető áron 10ezerért egy pár lencsét. ezzel szemben apukámnak már az új van, neki 60ezer volt az 1 pár lencse, igaz az jobban sötétedik kocsiban, de nem számottevően. szerintem keress fel valami közlekedésügyi jogászt és kérdezd meg, akár fizess is neki a válaszért, hisz ő fog tudni neked konkrét választ adni, de szerintem még ezzel együtt is olcsóbb, mint összehozni egy korrekt szemüveget, hisz ha veszel hozzá egy igényes keretet, akkor már 80ezernél vagy...
2010. márc. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ma 19:57!

20 éve vezetek ilyen, (Francia ) lencsékkel és semmi olyan problémám nincs, amit Te leírtál! optikus léttemre tudom, hogy min. azóta létezik, természetesen senki sem állította, hogy olcsó!

(de az első szélvédő fóliázást, hiába javasolja bármelyik szemész szakorvos, azt sem a KPM, sem a rendőrség nem fogja engedélyezni!)

2010. márc. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ja és TÖBB-dioptriás lencsékről van szó, nem napszemüvegről, vagy UV-szűrős szemüvegről!
2010. márc. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
kamu válasz?XD grat.
2010. márc. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
írj pontos lencsetípust és elhiszem neked...
2010. márc. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Raszterfóliát vagy hogy hívják ilyet tegyél rá nem feltűnő éppen hogy egy keveset sötétít.Esetleg olyan átlátszó fóliát amit a kutya sem vesz észre és neked is jó
2010. márc. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!