Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha darabos, suru, trutyis a...

Ha darabos, suru, trutyis a hutofolyadek akkor az hengerfejes?

Figyelt kérdés
Pat napja vettem a kocsit. Nem neztem bele a hutoviz tartalyba csak ma es lattam hogy a folyadek a minimum alatt van. Ezenkivul elegge zavaros. Olvastam hogy a hengerfejes auton bugyogni kell a folyadeknak, na ezt mindjart beinditas utan eszre kell hogy vegyem vagy varjak mig uzemmeleg lesz? Ha olaj van a hutovizben ennek feketenek kell lenni? Az olajnivo palcan milyen habnak kell lennie ha hengerfejes? Szine?
2016. jan. 1. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:

AZ olaj sötétbarna vagy majdnem fekete, korától függ.

A hűtőfolyadék lehet akár rozsdaszínű is, vagy kicsit zavaros.

De egyiken sem lehet ilyen "zaccos tejeskávés kapuccsinó" jellegű hab, krém, trutyi.


Kiegyenlítőtartályban és az olajbeöntő sapkáját levéve nézelődj, nívó pálcán nem nagyon látni.


És ha ilyet találsz, akkor igen, a motor hengerfejes, kezdődő stádiumban. A végén már ki fogja nyomni a hűtőfolyadékot, és kipuffogogáz fog jönni a kiegyenlítőtartályból.

2016. jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell mindjárt kétségbeesni..

...nem írtad meg a vas életkorát...valószínű nem mai darab, lehet vagy tizenöt éves, és sosem volt a víz cserélve.


ha hengerfejes lenne, akkor az már látható..az is, ha az olajtérben van víz..


egy fűtött helyen leengeded a nem tűzforró, inkább kézmeleg motorból az összes hűtővizet egy nagy lavórba, aztán meglátod..nem árt megmérni a fagyállóságát..

majd új, mínusz harmincfokos vizet tölts bele, indít, kicsit járatod, majd utántöltesz. ugyanekkor cserélj olajat/szűrőt is..ha láncos, akkor béke van, ha szíjas a vezérmű, akkor az is csere.


a hűtőviz tágulási tartályát is vedd ki, és mosd ki tisztára.


az olajpálcán ha emelkedik a szint, akkor baj van.persze az lehet üzemanyag is, de akkor baromira kopott a motor.

2016. jan. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
most neztem hideg motornal a hutofolyadekot, nem bugyog. Nem latok rajta kulonosebb masszinu reteget a viz tetejen. Talan egy minimalisat. Az oldalan a viztartalynak belulrol meg tele van szemcses olajjal. Am allitolag motor volt benne cserelve, lehet hogy meg az az elozo motor okozta. Nehez eldonteni.
2016. jan. 1. 12:04
 4/5 anonim ***** válasza:
A mínusz 30 fokos víz az jég... Ne hallgass majmokra... Hengerfej le, elviszed szakihoz, és boldog vagy.
2021. dec. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Előző: Te szerencsételen, nem a víz a -30 fokos hanem a fagyálló minősége. Ez egy szakzsargon, -30 fokos víz = -30 fokra beállított fagyállós víz.

Igazi magyar ember, rendkívül buta mellé rendkívül öntelt.

2023. szept. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!