Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kismotor autós jogsival?...

Kismotor autós jogsival? Kismotorra gyakorlati?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy az autós jogosítványhoz 16,5 évesnek kell lennem, hogy elkezdhessem az elméletit. Viszont én igazából kismotort akarok vezetni, de ezzel egybe letudom (elv). A kérdés az lenne, hogy amikor megcsinálom az elméletit utána kapok e róla papírt ameddig az (autó) gyakorlatit le nem teszem, vagy csak egyben kapom meg a végén a jogsit? (ugyebár már nyáron jó lenne motorozni csak azért)

És a másik kérdés az az lenne, hogy kismotorra kell e gyakorlatit tenni? (csak mert van ahol azt olvastam hogy lehet van ahol meg azt hogy nem)

előre is köszönöm L/16



2016. jan. 1. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, a KRESZ vizsga után (már régen) nem kapsz papírt, hanem egyben kapod meg a jogsit.

A B kategória mellé jár az AM, és még pár dolog, de ha autóra vizsgázol akkor nem kell külön gyakorlati vizsgázni segédmotoros kerékpárra (Kismotor).

Persze ha külön csinálod az AM-et, akkor van gyakorlati vizsga.

2016. jan. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Nem, a KRESZ vizsga után (már régen) nem kapsz papírt, hanem egyben kapod meg a jogsit."

A kresz vizsga után nem kap jogsit. A kresz vizsga után elmegy gyakorolni, tesz egy gyakorlati vizsgát (autóval), és majd azután kap jogsit.


Aztán ezzel a B kategóriával már vezethet smkp-t is. De amire a kérdés - szerintem - vonatkozik, hogy sikeres elméleti vizsga után vezethet-e smkp-t, arra a válasz nem. Csak ha már kézben a jogosítvány, az meg még odébb lesz az életkor miatt.

2016. jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát rendben. köszönöm szépen azért
2016. jan. 1. 19:59
 4/5 anonim ***** válasza:

"A kresz vizsga után nem kap jogsit."


Nem is írtam, hogy kapna.


Mellesleg amikor én vizsgáztam, még nem volt motoros gyakorlati oktatás, így a KRESZ vizsga után már megkaptuk a "Hajtási engedély"-t. Nagy motornál is így volt. KRESZ vizsga és a rutinpálya után kézhez kaptuk az ideiglenes jogosítványt. 2-3 hónapig azzal motoroztunk, amíg meg lett a forgalom vizsga.


A lényeg, hogy ilyen már nincs.

2016. jan. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kár. Akkor ezzel még várnom kell :/ Azért köszönöm szépen
2016. jan. 2. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!