Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Házilag megcsinálható egy...

Házilag megcsinálható egy elsőfékrendszer fékpofa csere, rábíznátok egy tanulóra?

Figyelt kérdés
2016. jan. 2. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem, èn mèg a 20 ève jól ismert mekk mester autó szerelőre sem szívesen bízom rá
2016. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem.Csak gyakorlattal rendelkező szakemberre. A fék nem játék.A tanuló, csak ebben jártas,szaki felügyelete mellett végezheti a fék javítását.
2016. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Rábíznám, némi feltétellel...ugyanis hadd tanuljon, és erősödjön az önbizalma.


Ha nem tudod ott ellenőrizni, akkor utasítsd, hogy készítsen műveleti képeket...nálam bevált. Ha kész a munka, akkor végignézed lépésről lépésre, mit is csinált...nem nagy durranás, jobb helyeken ez mindennapos...


kezébe adsz egy sim nélküli telefont, vagy egy ráérő digitális fényképezőt, aztán kattogtathat...autó rögzítése-katt, kerékcsavarok lazítása-katt, autó emelése-katt, jobb oldali kerék le-katt...stb...stb...ugyanez visszafelé..

aztán asztali gépen alaposan megnézheted. a srác meg elteheti emlékbe.


ez így normális.


valahogy mi is kezdtünk, csak nem emlékszünk rá..

2016. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Én ha kell, szétszedem otthon a garázsban az autót, és utána össze is rakom, ha kell a motort is. De a fékhez nem nyúlok, azt mindig viszem szervízbe, és hiába profi csinálja, ezután is még ráteszik a fékpadra, hogy teszteljék, ez a biztos. Már átéltem egyszer hogy milyen mikor nagy tempónál beesik a fékpedál, és sürgősen meg kellett álljak, majdnem tragédia lett a vége.

Amúgy autószerelőnek tanul? Szervízben már rá lehet bízni felügyelettel, de otthon jó szerszámok nélkül nem.

2016. jan. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fék, futómű, kormány az olyan, hogy az életed illetve mások élete múlhat rajta, ahhoz én zt vallom csak komoly szaki nyúlhat komoly felszereléssel, nem mellesleg aki szereli az is ugyanúgy felelősséget vállal érte mint az autó tulaj.
2016. jan. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Simán lecserélem otthon magamnak. Nem bonyolultabb mint a legózás.
2016. jan. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
katt ,katt.minden katt.ha valami nem katt, akkor az a lemaradt katt.Az autó tulaja meg katt az úton.A szerelő kezén bilincs katt,mert nem ellenőrizte személyesen a tanuló munkáját.Ott kell lennie egy szakképzett szerelőnek aki személyesen felelősséget vállal az elkészül munkáért,és a munka lapot hitelesíti aláírásával.Én nem vagyok jelen, csak a kattok,hogy írhatom alá ?A mit írtál,a kutya meg enné,meg veszne.
2016. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!