Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kétszemélyes kisteherautóban...

Kétszemélyes kisteherautóban az anyósülésen 1,5éves kislányom gyerekülésben utazhat-e? A béby ülést lassan kinőjük. A válaszokat előre is megköszönném.

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 13:34
 1/3 anonim válasza:
én úgy tudom, hogy a menetiránnyal ellentétes irányban felszerelt gyerekülésben légzsák kikapcsolása után ülhet
2010. márc. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
rosszul tudod első mert nem gyerekülést hanem babyülést szoktak fordítva rakni kikapcsolt légzsákkal... szerintem a rendőrségen megmondják
2010. márc. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jól tudja az első válaszoló.


A legtöbb (9-36kg közötti) gyerekülést is be lehet szerelni menetiránynak háttal. Ha nincs légzsák, vagy az kikapcsolható, akkor ez teljesen szabályos. Ilyen típust kell venni, így beszerelni és nem szólhat érte senki. (Kezdetben persze érdemes benne hagyni a szűkítő párnákat, ha vannak.)


A statisztika alapján amúgy is a fordítva beszerelt ülésekben vannak nagyobb biztonságban a kicsik, csak sajnos nem mind szeretik. (Ahogy a felnőttek nagy része sem szívesen ül menetiránynak háttal a vonaton, villamoson. Pedig biztonsági szempontból jobb.)

2010. márc. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!